Telias butiker

Uppdaterad 8 januari 2022

Ibland är det ju enklast att gå in till en Teliabutik för att få hjälp med det ena eller det andra. Här listar vi alla Telias egna butiker i Sverige.


Borlänge, Telia, Kupolen 104C

Telefon: 010-457 17 40
E-postadress: TeliaButik-Borlange@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-18.00

Adress

Kupolen 104C
78170 Borlänge


Borås, Telia, Allégatan 41

Telefon: 010-457 16 60
E-postadress: TeliaButik-Boras@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-14.00
Söndagar: Stängt

Adress

Allégatan 41
50332 Borås


Eskilstuna, Telia, Gunborg Nymans väg 2

Telefon: 010-457 30 80
E-postadress: TeliaButik-Eskilstuna@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-19:00
Lördagar: 10:00-17:00
Söndagar: 10:00-17:00

Adress

Gunborg Nymans väg 2
63220 Eskilstuna


Falkenberg, Telia, Torggatan 1

Telefon: 010-457 13 60
E-postadress: TeliaButik-Falkenberg@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-14.00
Söndagar: Stängt

Adress

Torggatan 1
31131 Falkenberg


Falun, Telia Gallerian Falun, Östra Hamngatan 16

Telefon: 010-457 17 60
E-postadress: TeliaButik-Falun@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-16.00
Söndagar: 12.00-16.00

Adress

Östra Hamngatan 16
79171 Falun


Farsta, Telia, Farstaplan 25

Telefon: 010-457 22 60
E-postadress: TeliaButik-Farsta@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar:10.00-19.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-17.00

Adress

Farstaplan 25
12347 Farsta


Gävle, Telia, Drottninggatan 12

Telefon: 010-457 17 80
E-postadress: TeliaButik-Gavle@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar:10.00-16.00
Söndagar:Stängt

Adress

Drottninggatan 12
80320 Gävle


Göteborg, Telia Nordstan, Postgatan 43

Telefon: 010-457 28 20
E-postadress: TeliaButik-Nordstan@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-20:00
Lördagar: 10:00-18:00
Söndagar: 10:00-18:00

Adress

Postgatan 43
41106 Göteborg


Göteborg, Telia, Kungsportsplatsen 2

Telefon: 010-457 28 00
E-postadress: TeliaButik-Kungsportsplatsen@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar:10.00-17.00
Söndagar: Stängt

Adress

Kungsportsplatsen 2
41110 Göteborg


Halmstad, Telia, Prästvägen 1

Telefon: 010-457 13 20
E-postadress: TeliaButik-Halmstad@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Prästvägen 1
302 63 Halmstad


Handen, Telia Haninge, Drakslingan 8

Telefon: 010-457 22 40
E-postadress: TeliaButik-Haninge@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-19:00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-17.00

Adress

Drakslingan 8
13646 Handen


Hudiksvall, Telia, Guldsmeden

Telefon: 010-457 20 40
E-postadress: TeliaButik-Hudiksvall@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-16.00
Söndagar: 11.00-15.00

Adress

Guldsmeden
82430 Hudiksvall


Jönköping, Telia Asecs, Bataljongatan 3

Telefon: 010-457 15 20
E-postadress: TeliaButik-A6@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-20:00
Lördagar: 10:00-18:00
Söndagar: 11:00-17:00

Adress

Bataljongatan 3
55305 Jönköping


Kalmar, Telia, Kaggensgatan 31

Telefon: 010-457 16 00
E-postadress: TeliaButik-Kalmar@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-15.00
Söndagar: Stängt

Adress

Kaggensgatan 31
39232 Kalmar


Karlstad, Telia, Järnvägsgatan 7

Telefon: 010-457 30 20
E-postadress: TeliaButik-Karlstad@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-15.00
Söndagar: Stängt

Adress

Järnvägsgatan 7
65225 Karlstad


Karlstad, Telia Bergvik, Frykmans väg 1A

Telefon: 010-457 30 00
E-postadress: TeliaButik-Bergvik@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Frykmans väg 1A
65346 Karlstad


Kristianstad, Kristianstad C4, Fundationsvägen 17

Telefon: 010-457 12 80
E-postadress: TeliaButik-Kristianstad@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Fundationsvägen 17
291 28 Kristianstad


Kungsbacka, Telia Kungsmässan, Borgmästaregatan 5

Telefon: 010-457 14 00
E-postadress: TeliaButik-Kungsbacka@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-17.00
Söndagar: 10.00-17.00

Adress

Borgmästaregatan 5
43438 Kungsbacka


Kungälv, Telia Kongahälla, Älvebacken 21

Telefon: 010-457 16 20
E-postadress: TeliaButik-Kongahalla@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Älvebacken 21
44248 Kungälv


Linköping, Telia I-Huset, Svedengatan 7

Telefon: 010-457 25 80
E-postadress: Teliabutik-linkoping@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Svedengatan 7
58128 Linköping


Luleå, Telia (Smedjan), Storgatan 36-38

Telefon: 010-457 19 20
E-postadress: TeliaButik-Lulea@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-16.00
Söndagar: 12.00-16.00

Adress

Storgatan 36-38
97231 Luleå


Lund, Telia, Knut den Stores Torg 1B

Telefon: 010-457 11 00
E-postadress: TeliaButik-Lund@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 11.00-15.00
Söndagar: Stängt

Adress

Knut den Stores Torg 1B
22221 Lund


Malmö, Telia Malmö City, Södra Förstadsgatan 7

Telefon: 010-457 11 80
E-postadress: TeliaButik-Malmo@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-16.00
Söndagar: Stängt

Adress

Södra Förstadsgatan 7
21143 Malmö


Malmö, Telia Mobilia Shoppingcenter, P A Hanssons väg 40

Telefon: 010-457 11 60
E-postadress: TeliaButik-Mobilia@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

P A Hanssons väg 40
21432 Malmö


Malmö, Telia Emporia Shoppingcenter, Hyllie Stationsväg 22

Telefon: 010-457 11 40
E-postadress: TeliaButik-Emporia@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-20.00
Söndagar:10.00-20.00

Adress

Hyllie Stationsväg 22
21532 Malmö


Nacka, Telia, Romansvägen 8

Telefon: 010-457 23 60
E-postadress: TeliaButik-Nacka@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-18.00

Adress

Romansvägen 8
13141 Nacka


Norrköping, Telia, Repslagaregatan 12

Telefon: 010-457 26 60
E-postadress: TeliaButik-Norrkoping@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-17.00
Söndagar: 11.00-17.00

Adress

Repslagaregatan 12
60232 Norrköping


Nyköping, Telia, Västra Storgatan 26

Telefon: 010-457 26 40
E-postadress: TeliaButik-Nykoping@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-16.00
Söndagar: 12.00-16.00

Adress

Västra Storgatan 26
61132 Nyköping


Partille, Telia Allum, Nils Henrikssons väg 3

Telefon: 010-457 16 80
E-postadress: TeliaButik-Allum@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Nils Henrikssons väg 3
43335 Partille


Skellefteå, Telia, Nygatan 51

Telefon: 010-457 25 00
E-postadress:TeliaButik-Skelleftea@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar:10.00-15.00
Söndagar: Stängt

Adress

Nygatan 51
93131 Skellefteå


Skärholmen, Telia, Bredholmsgatan 7

Telefon: 010-457 27 40
E-postadress: TeliaButik-Skarholmen@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar:10.00-20.00
Lördagar:10.00-19.00
Söndagar:11.00-18.00

Adress

Bredholmsgatan 7
12748 Skärholmen


Skövde, Telia, Köpmannagatan 3

Telefon: 010-457 16 40
E-postadress: TeliaButik-Skovde@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-20:00
Lördagar: 10:00-18:00
Söndagar: 11:00-18:00

Adress

Köpmannagatan 3
54130 Skövde


Sollentuna, Telia Sollentuna Centrum, Sollentunavägen 163-165

Telefon: 010-457 24 60
E-postadress: TeliaButik-Sollentuna@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Sollentunavägen 163-165
19147 Sollentuna


Solna, Mall of Scandinavia, Stjärntorget 2

Telefon: 010-457 12 40
E-postadress: TeliaButik-MoS@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-21.00
Lördagar: 10.00-21.00
Söndagar: 10.00-21.00

Adress

Stjärntorget 2
16979 Solna


Stockholm, Telia Kungsgatan, Kungsgatan 36

Telefon: 010-457 27 60
E-postadress: TeliaButik-Kungsgatan@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-17.00
Söndagar: 12.00-16.00

Adress

Kungsgatan 36
11135 Stockholm


Stockholm, Telia Ringen, Ringvägen 115

Telefon: 010-457 23 40
E-postadress: TeliaButik-Ringvagen@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-18.00

Adress

Ringvägen 115
11860 Stockholm


Stockholm, Telia Fältöversten, Karlaplan 13

Telefon. 010-457 23 00
E-postadress: TeliaButik-Faltoversten@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-17.00

Adress

Karlaplan 13
11520 Stockholm


Stockholm, Telia Västermalmsgallerian, St Eriksgatan 45

Telefon: 010-457 25 20
E-postadress: TeliaButik-Fridhemsplan@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-20:00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-17.00

Adress

St Eriksgatan 45
11234 Stockholm


Stockholm, Telia Drottninggatan, Drottninggatan 78

Telefon: 010-4572540
E-postadress: teliabutik-drottninggatan@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-17.00
Söndagar: 12.00-16.00

Adress

Drottninggatan 78
11136 Stockholm


Stockholm, Telia Åhlens City, Klarabergsgatan 50

E-postadress: Teliabutik-ahlens@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-19.00
Söndagar: 10.00-19.00

Adress

Klarabergsgatan 50
111 21 Stockholm


Sundsvall, Telia Birsta City, Gesällvägen 1

Telefon: 010-457 20 80
E-postadress: TeliaButik-Birsta@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Gesällvägen 1
85753 Sundsvall


Trollhättan, Telia, Ladugårdsvägen 12

Telefon: 010-457 20 00
E-postadress: TeliaButik-Trollhattan@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-17.00
Söndagar: 11.00-17.00

Adress

Ladugårdsvägen 12
46170 Trollhättan


Täby, Telia, Marknadsvägen 15

Telefon: 010-457 24 80
E-postadress:TeliaButik-Taby@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Marknadsvägen 15
18334 Täby


Uddevalla, Telia Torp Köpcentrum, Torp 96

Telefon: 010-457 20 20
E-postadress: TeliaButik-Uddevalla@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Torp 96
45176 Uddevalla


Umeå, Telia Avion Shopping, Marknadsgatan 11

Telefon: 010-457 19 60
E-postadress: TeliaButik-Avion@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Marknadsgatan 11
90422 Umeå


Umeå, Telia, Kungsgatan 60

Telefon: 010-457 19 40
E-postadress: TeliaButik-Umea@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar:10.00-18.00
Lördagar: 10.00-15.00
Söndagar: Stängt

Adress

Kungsgatan 60
90326 Umeå


Uppsala, Telia, Bredgränd 5

Telefon: 010-457 40 20
E-postadress: TeliaButik-Uppsala@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar:10.00-16.00
Söndagar: Stängt

Adress

Bredgränd 5
75320 Uppsala


Uppsala, Telia Gränby Centrum, Marknadsgatan 1

Telefon: 010-457 40 00
E-postadress: TeliaButik-Granby@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-20:00
Lördagar: 10:00-20:00
Söndagar: 10:00-20:00

Adress

Marknadsgatan 1
75460 Uppsala


Valbo, Telia Valbo Köpcentrum, Valbovägen 307-309

Telefon: 010-457 18 00
E-postadress: TeliaButik-Valbo@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-18.00

Adress

Valbovägen 307-309
81832 Valbo


Varberg, Telia, Östra Långgatan 34

Telefon: 010-457 13 40
E-postadress: TeliaButik-Varberg@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-14.00
Söndagar: Stängt

Adress

Östra Långgatan 34
43241 Varberg


Visby, Telia, Österväg 6

Telefon: 010-457 23 80
E-postadress: TeliaButik-Visby@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-18:00
Lördagar: 10:00-17:00
Söndagar: 12:00-16:00

Adress

Österväg 6
621 45 Visby


Vällingby, Telia, Vällingby Torg 5

Telefon: 010-457 24 40
E-postadress: TeliaButik-Vallingby@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10:00-20:00
Lördagar: 10:00-18:00
Söndagar: 11:00-18:00

Adress

Vällingby Torg 5
16265 Vällingby


Västerås, Telia Erikslund, Krankroksgatan 17

Telefon: 010-457 30 60
E-postadress: TeliaButik-Erikslund@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Krankroksgatan 17
72138 Västerås


Västra Frölunda, Telia Frölunda Torg, Frölunda Torg 23

Telefon: 010-457 13 80
E-postadress: TeliaButik-Frolunda@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-19.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-18.00

Adress2

Frölunda Torg 23
42121 Västra Frölunda


Växjö, Telia Grand Samarkand, Hejaregatan 32

Telefon: 010-457 14 40
E-postadress: TeliaButik-Samarkand@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Hejaregatan 32
35246 Växjö


Ödåkra, Telia Väla Centrum, Marknadsvägen 9

Telefon: 010-457 12 20
E-postadress: TeliaButik-Vala@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 10.00-18.00

Adress

Marknadsvägen 9
25469 Ödåkra


Örebro, Telia, Drottninggatan 20

Telefon: 010-457 18 20
E-postadress: TeliaButik-Orebro@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-16.00
Söndagar: Stängt

Adress

Drottninggatan 20
70210 Örebro


Örebro, Telia Marieberg Galleria, Säljarevägen 1

Telefon: 010-457 18 40
E-postadress: TeliaButik-Marieberg@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-20.00
Lördagar: 10.00-18.00
Söndagar: 11.00-18.00

Adress

Säljarevägen 1
70236 Örebro


Örnsköldsvik, Telia, Storgatan 22

Telefon: 010-457 19 80
E-postadress: TeliaButik-Ornskoldsvik@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-15.00
Söndagar: Stängt

Adress

Storgatan 22
89133 Örnsköldsvik


Östersund, Telia, Kyrkgatan 62

Telefon: 010-457 18 60
E-postadress: TeliaButik-Ostersund@teliacompany.com

Öppettider

Vardagar: 10.00-18.00
Lördagar: 10.00-15.00
Söndagar: Stängt

Adress

Kyrkgatan 62
83134 Östersund

Till alla blogginlägg

Hitta det bästa bredbandet för just dig

Spendera inte timmar på att leta och jämföra internetleverantörer.

Vi gör det åt dig på mindre än en minut, helt gratis. Sök på din adress här.

"placeholder"