Avvecklingen av kopparnätet

Uppdaterad

rulle med fiberkablar som ska grävas ner

Bredband och fast hemtelefoni via telejacket, även kallat ADSL eller kopparnät, har redan stängts ned på många orter runt om i Sverige. Sedan en tid tillbaka byggs inga nya kopparnät och Telia räknar med att telenätet är helt avvecklat i slutet av 2026.

Här går vi igenom allt du behöver veta om avvecklingen av kopparnätet och ADSL i Sverige och besvarar frågor som; Varför avvecklas kopparnätet? Vad händer när ADSL försvinner? Vad ska man göra om man är berörd? I vilka kommuner och orter har ADSL slutat att fungera, och vilka kommer att påverkas under 2022 och 2023?

Varför avvecklas kopparnätet?

Redan 2010 påbörjade Telia det långsiktiga arbetet med att ersätta kopparnätet med något de valt att kalla "Folknätet". Målet är att alla i hela landet ska få riktigt bra uppkoppling med bredband via fiber och mobilt bredband.

Anledningen är att kopparnätet, som tidigare utgjorde stommen för fast telefoni och bredband via telejacket (ADSL), har blivit för gammalt och inte längre anses "framtidssäkrat". Kopparnätet har inte längre kapacitet att klara av de höga internethastigheter som efterfrågas samtidigt som underhållet av nätet ger höga driftskostnader.

Sedan 2016 genomförs därför löpande systematiska förändringar i Telias kopparnät som på sikt ska avvecklas för att övergå till fiber och mobilt bredband, en omställning som Telia benämner "Framtidens nät".

Stabil bredbandsuppkoppling ett måste

Digitaliseringen av det svenska samhället gör att en snabb och stabil bredbandsuppkoppling är ett måste både i hemmet och på jobbet. Enligt lagen har alla hushåll och företag (permanenta adresser) rätt till telefoni och bredband med nedladdningshastighet på 10 Mbit/s.

Leverantörer och nätägare genomför just nu därför stora satsningar för att bygga ut fibernätet och mobilnätet, medan delar av det gamla kopparnätet (telefonnätet) stängs ner. Även om nedsläckningen av telefonnätet och telestationerna har varit igång under ett antal år har den hittills fokuserats till glesbyggd och de orter där leverantören/nätägaren bedömt läget som kritiskt p.g.a. att telestationerna snart beräknas nå sitt “bäst före-datum”.

Vad ska man göra om man är berörd?

Eftersom Telia ersätter vanlig fast telefoni med lösningar via mobilnätet, och bredband via telejacket (ADSL) med fiber eller mobilt bredband behöver du som surfar och ringer via telejacket i de berörda orterna behöva beställa en alternativ bredbandslösning, såsom bredband via fiber, bredband via kabel-tv eller mobilt bredband i god tid före övergångsdatumet som anges i listan.

Du som är berörd ska även få information från Telia, eller din operatör, om detta.

När kommer ADSL att försvinna?

Övergången från det kopparbaserade telefonnätet till andra lösningar sker successivt och beräknas påverka ca 20 000 kunder per år. Telia bedömer att de sista kopparförbindelserna kommer att stängas under 2026. Då kommer alltså fast telefoni och bredband via kopparnätet vara helt utfasat.

Listan: Här kommer ADSL sluta fungera 2022-2023

Under 2022 och 2023 kommer ytterligare hundratals kommuner och orter påverkas när telestationerna tas ur bruk.

Kommun Station/ort Datum
Ale Skepplanda 2023‑03‑31
Alingsås Norsesund 2023‑03‑31
Arjeplog Arjeplog 2023‑03‑31
Askersund Mariedamm 2023‑03‑31
Älmhult Delary 2023‑03‑31
Älvdalen Älvdalsklitten 2023‑03‑31
Älvdalen Särna 2023‑03‑31
Ängelholm Tåstarp 2023‑03‑31
Åmål Fröskog 2023‑03‑31
Åre Hallen 2023‑03‑31
Åre Storlien 2023‑03‑31
Boden Avaheden 2023‑05‑31
Boden Boden 2023‑05‑31
Boden Harads 2023‑05‑31
Boden Sävast 2023‑05‑31
Boden Vittjärv 2023‑03‑31
Borås Ebbared 2023‑03‑31
Borgholm Borgholm 2023‑05‑31
Borgholm Köpingsvik 2023‑05‑31
Borgholm Löttorp 2023‑05‑31
Borgholm Palmelund 2023‑03‑31
Borgholm Stora Rör 2023‑05‑31
Boxholm Rinna 2023‑03‑31
Bräcke Bräcke 2023‑03‑31
Bromölla Bromölla 2023‑05‑31
Bromölla Gualöv 2023‑05‑31
Bromölla Näsum 2023‑05‑31
Bromölla Valje 2023‑05‑31
Eksjö Ingatorp 2023‑03‑31
Enköping Biskopskulla 2023‑03‑31
Enköping Ekolsund 2023‑03‑31
Enköping Hummelstaby 2023‑03‑31
Enköping Veckholm 2023‑03‑31
Eskilstuna Gillberga 2023‑03‑31
Essunga Främmestad 2023‑03‑31
Falkenberg Älvsered 2023‑03‑31
Falkenberg Falkenberg 2023‑05‑31
Falkenberg Glommen 2023‑05‑31
Falkenberg Heberg 2023‑03‑31
Falkenberg Långås 2023‑05‑31
Falkenberg Slöinge 2023‑05‑31
Falkenberg Ugglarp 2023‑05‑31
Falkenberg Ullared 2023‑05‑31
Falkenberg Vessigebro 2023‑05‑31
Falkenberg Vinberg 2023‑05‑31
Falköping Leaby 2023‑03‑31
Falun Danholn 2023‑03‑31
Falun Runnvika 2023‑03‑31
Finspång Lotorp 2023‑03‑31
Gällivare Hakkas 2023‑03‑31
Gällivare Skaulo 2023‑03‑31
Gotland Toftabad 2023‑03‑31
Götene Kinne‑Kleva 2023‑03‑31
Grästorp Flakeberg 2023‑03‑31
Grums Segmon 2023‑03‑31
Habo Furusjö 2023‑03‑31
Hallsberg Kungsvallby 2023‑03‑31
Hallstahammar Strömsholm 2023‑03‑31
Härnösand Hultom 2023‑03‑31
Hässleholm Attarp 2023‑03‑31
Heby Bjurvalla 2023‑03‑31
Heby Vittinge 2023‑03‑31
Hjo Fridene 2023‑03‑31
Hofors Barkhyttan 2023‑03‑31
Hofors Nyäng 2023‑03‑31
Höganäs Brunnby 2023‑03‑31
Högsby Ruda 2023‑03‑31
Hudiksvall Njutånger 2023‑03‑31
Hudiksvall Rönnebo 2023‑03‑31
Hylte Torup 2023‑03‑31
Karlsborg Svanviksby 2023‑03‑31
Kävlinge Barsebäck 2023‑05‑31
Kävlinge Kävlinge 2023‑05‑31
Kävlinge Löddeköpinge 2023‑05‑31
Kiruna Övre Soppero 2023‑03‑31
Klippan Ebbarp 2023‑03‑31
Knivsta Östuna 2023‑03‑31
Kristianstad Balsby 2023‑03‑31
Kungälv Harestad 2023‑03‑31
Laholm Knäred 2023‑05‑31
Laholm Laholm 2023‑05‑31
Laholm Mellbystrand 2023‑05‑31
Laholm Ränneslöv 2023‑05‑31
Laholm Skottorp 2023‑05‑31
Laholm Vallberga 2023‑05‑31
Laholm Våxtorp 2023‑05‑31
Laholm Veinge 2023‑05‑31
Laxå Röfors 2023‑03‑31
Lekeberg Brohyttan 2023‑03‑31
Leksand Djura 2023‑03‑31
Leksand Hjortnäs 2023‑03‑31
Lidköping Kållands‑Råda 2023‑03‑31
Lindesberg Blixterboda 2023‑03‑31
Lindesberg Ramsberg 2023‑03‑31
Linköping Munkebo 2023‑03‑31
Linköping Skeda 2023‑03‑31
Ljungby Kånna 2023‑03‑31
Ljungby Lidhult 2023‑03‑31
Luleå Antnäs 2023‑03‑31
Luleå Gäddvik 2023‑03‑31
Lysekil Brastad 2023‑05‑31
Lysekil Fiskebäckskil 2023‑05‑31
Lysekil Grundsund 2023‑05‑31
Lysekil Lysekil 2023‑05‑31
Malung‑Sälen Lima 2023‑03‑31
Malung‑Sälen Yttermalung 2023‑03‑31
Mjölby Väderstad 2023‑03‑31
Mora Bonäs 2023‑03‑31
Mora Gesunda 2023‑03‑31
Mölndal Hällesåker 2023‑03‑31
Munkedal Saltkällan 2023‑03‑31
Nordanstig Stocka 2023‑03‑31
Norrköping Arkösund 2023‑03‑31
Norrköping Norrköpingvilbergen‑V RINNEVI 2023‑03‑31
Norrtälje Björkö 2023‑03‑31
Norrtälje Furusund 2023‑03‑31
Norrtälje Söderbykarl 2023‑03‑31
Norrtälje Trästa 2023‑03‑31
Nybro Örsjö 2023‑03‑31
Nybro Skårebo 2023‑03‑31
Nyköping Sjösa 2023‑03‑31
Nyköping Tystberga 2023‑03‑31
Nyköping Vrena 2023‑03‑31
Nynäshamn Trollsta 2023‑03‑31
Orust Ellös 2023‑05‑31
Orust Henån 2023‑05‑31
Orust Svanesund 2023‑05‑31
Oskarshamn Bråbo 2023‑03‑31
Oskarshamn Jämserum 2023‑03‑31
Oxelösund Stjärnholm 2023‑03‑31
Ödeshög Hästholmen 2023‑03‑31
Örebro Asker 2023‑03‑31
Örebro Hampetorp 2023‑03‑31
Örnsköldsvik Killingsnäs 2023‑03‑31
Örnsköldsvik Mellansel 2023‑03‑31
Örnsköldsvik Själevad 2023‑03‑31
Österåker Härsbacka 2023‑03‑31
Österåker Östanå 2023‑03‑31
Östersund Ope 2023‑03‑31
Perstorp Karsholm 2023‑03‑31
Piteå Jävrebyn 2023‑03‑31
Piteå Pitholm 2023‑03‑31
Piteå Roknäs 2023‑03‑31
Ragunda Stugun 2023‑03‑31
Robertsfors Bygdeå 2023‑03‑31
Ronneby Belganet 2023‑03‑31
Sala Broddbo 2023‑03‑31
Säter Stora Skedvi 2023‑03‑31
Säter Ulvshyttan 2023‑03‑31
Sigtuna Upplands Åsby 2023‑03‑31
Sjöbo Sövdeborg 2023‑03‑31
Skara Viglunda 2023‑03‑31
Skellefteå Bergsbyn 2023‑03‑31
Skellefteå Lövånger 2023‑03‑31
Skövde Dälderna 2023‑03‑31
Sotenäs Bohus Malmön 2023‑05‑31
Sotenäs Bovallstrand 2023‑05‑31
Sotenäs Hunnebostrand 2023‑05‑31
Sotenäs Kungshamn 2023‑05‑31
Söderhamn Myskje 2023‑03‑31
Söderhamn Söderala 2023‑03‑31
Södertälje Ogan 2023‑03‑31
Södertälje Snorp 2023‑03‑31
Stenungsund Jörlanda 2023‑05‑31
Stenungsund Ödsmål 2023‑05‑31
Stenungsund Stenungsund 2023‑05‑31
Stenungsund Stora Höga 2023‑05‑31
Strömsund Kyrktåsjö 2023‑03‑31
Sundsvall Bosvedjan 2023‑03‑31
Svedala Skabersjö 2023‑03‑31
Tanum Fjällbacka 2023‑05‑31
Tanum Grebbestad 2023‑05‑31
Tanum Hamburgsund 2023‑05‑31
Tanum Tanumshede 2023‑05‑31
Tierp Halls 2023‑03‑31
Tierp Karlholmsbruk 2023‑03‑31
Tierp Västland 2023‑03‑31
Tingsryd Fridafors 2023‑03‑31
Tingsryd Rävemåla 2023‑03‑31
Tjörn Aröd 2023‑05‑31
Tjörn Hjälteby 2023‑05‑31
Tjörn Rönnäng 2023‑05‑31
Tjörn Skärhamn 2023‑05‑31
Tomelilla Kverrestad 2023‑03‑31
Tomelilla Tunbyholm 2023‑03‑31
Trelleborg Alstad 2023‑05‑31
Trelleborg Anderslöv 2023‑05‑31
Trelleborg Beddinge 2023‑05‑31
Trelleborg Böste 2023‑05‑31
Trelleborg Gislöv 2023‑05‑31
Trelleborg Klagstorp 2023‑05‑31
Trelleborg Smygehamn 2023‑05‑31
Trelleborg Trelleborg 2023‑05‑31
Trosa Västerljung 2023‑03‑31
Uddevalla Hogstorp 2023‑03‑31
Ulricehamn Blidsberg 2023‑03‑31
Ulricehamn Tolken 2023‑03‑31
Umeå Brännland 2023‑03‑31
Umeå Södra Ersmark 2023‑03‑31
Umeå Stöcksjö 2023‑03‑31
Upplands‑Bro Håtuna 2023‑03‑31
Uppsala Ärentuna 2023‑03‑31
Uppsala Brunna 2023‑03‑31
Uppsala Dalboda 2023‑03‑31
Uppsala Danmarksby 2023‑03‑31
Uppsala Hagby 2023‑03‑31
Uppsala Järlåsa 2023‑03‑31
Uppsala Navestabro 2023‑03‑31
Uppsala Skogstibble 2023‑03‑31
Uppsala Skuttunge 2023‑03‑31
Uppvidinge Älghult 2023‑03‑31
Vallentuna Stångberga 2023‑03‑31
Vallentuna Tarby 2023‑03‑31
Vara Arentorp 2023‑03‑31
Varberg Kärradal 2023‑03‑31
Varberg Rolfstorp 2023‑03‑31
Värmdö Norra Värmdö 2023‑03‑31
Värmdö Runmarö 2023‑03‑31
Västerås Kvicksund 2023‑03‑31
Västervik Fårhult 2023‑03‑31
Västervik Västrum 2023‑03‑31
Växjö Ingelstad 2023‑03‑31
Vimmerby Tuna 2023‑03‑31
Ydre Basarpö 2023‑03‑31

Listan: Här har ADSL slutat att fungera

Sedan 2020 har hundratals kommuner påverkats av nedstängningen av kopparnätet. I listan nedan framgår vilka orter och telestationer som har påverkats och vilket datum nedstängningen inträffade.

Kommun Station/ort Datum
Ale Ale‑Ryd 2022‑05‑31
Ale Alvhem 2021‑03‑31
Ale Drängedalen 2020‑11‑30
Ale Hålanda 2020‑05‑31
Ale Hältorp 2021‑11‑30
Ale Kilanda 2021‑05‑31
Ale Kollandaby 2020‑11‑30
Alingsås Anten 2021‑11‑30
Alingsås Björboholm 2021‑03‑31
Alingsås Gendalen 2021‑11‑30
Alingsås Holstorp 2021‑05‑31
Alingsås Hulabäck 2021‑11‑30
Alingsås Kullings Bälinge 2020‑09‑30
Alingsås Långared 2021‑03‑31
Alingsås Storeskogen 2020‑05‑31
Alingsås Ödenäs 2021‑11‑30
Alvesta Gåvetorp 2020‑11‑30
Alvesta Hjortsberga 2021‑11‑30
Alvesta Lidnäs 2020‑11‑30
Alvesta Lönashult 2020‑11‑30
Alvesta Skatelöv 2021‑03‑31
Alvesta Torne 2021‑11‑30
Aneby Frinnaryd 2021‑05‑31
Aneby Haurida 2021‑03‑31
Aneby Hullarydsby 2021‑05‑31
Aneby Hultrum 2020‑05‑31
Aneby Sunhultsbrunn 2021‑05‑31
Arboga Findla 2021‑09‑30
Arboga Lunger 2021‑09‑30
Arboga Nanberga 2021‑03‑31
Arboga Racksäter 2021‑03‑31
Arjeplog Laisvall 2022‑03‑31
Arjeplog Slagnäs 2021‑09‑30
Arvika Allstakan 2021‑09‑30
Arvika Avelsbol 2021‑09‑30
Arvika Bortansbyn 2021‑09‑30
Arvika Bosebyn 2020‑05‑31
Arvika Brunskog 2021‑05‑31
Arvika Bålgårdstjärn 2020‑11‑30
Arvika Daltjärn 2020‑05‑31
Arvika Finnebäck 2020‑05‑31
Arvika Furtan 2020‑05‑31
Arvika Glava 2022‑05‑31
Arvika Göksbol 2022‑05‑31
Arvika Hillringsberg 2020‑11‑30
Arvika Högvalta 2020‑09‑30
Arvika Jösse Älgå 2020‑09‑30
Arvika Klässbol 2021‑09‑30
Arvika Kronan 2020‑05‑31
Arvika Mangskog 2021‑09‑30
Arvika Ottebol 2020‑05‑31
Arvika Stömne 2022‑05‑31
Arvika Södra Treskog 2022‑05‑31
Arvika Sölje 2020‑09‑30
Arvika Vagge 2020‑11‑30
Arvika Värmlands Brunsberg 2020‑11‑30
Arvika Värmlands Sälboda 2022‑03‑31
Arvika Västra Sund 2020‑11‑30
Askersund Närkesberg 2022‑03‑31
Askersund Rönneshytta 2021‑09‑30
Askersund Snavlunda 2020‑11‑30
Askersund Åmmeberg 2021‑09‑30
Avesta Brovallen 2020‑09‑30
Avesta By 2022‑03‑31
Avesta Byvalla 2020‑05‑31
Avesta Djup 2020‑05‑31
Avesta Folkärna 2020‑11‑30
Avesta Jularbo 2020‑11‑30
Avesta Rossberga 2020‑11‑30
Avesta Sörnävde 2020‑09‑30
Avesta Västanhede 2022‑05‑31
Bengtsfors Dingelvik 2020‑11‑30
Bengtsfors Gustavsfors 2021‑05‑31
Bengtsfors Laxarby 2021‑03‑31
Bengtsfors Norebyn 2020‑05‑31
Bengtsfors Tisselskog 2020‑05‑31
Bengtsfors Torrskog 2020‑05‑31
Bengtsfors Ödskölt 2020‑11‑30
Berg Hackås 2021‑05‑31
Berg Ljungdalen 2021‑03‑31
Berg Storsjökapell 2020‑11‑30
Berg Vigge 2021‑09‑30
Bjurholm Agnäs 2021‑09‑30
Boden Bredåker 2022‑05‑31
Boden Buddbyn 2022‑03‑31
Boden Degerbäckens By 2021‑09‑30
Boden Gunnarsbyn 2021‑09‑30
Boden Rasmyran 2022‑03‑31
Boden Skogså 2022‑03‑31
Boden Svartlå 2020‑09‑30
Boden Vändträsk 2022‑03‑31
Bollebygd Gesebolsby 2022‑05‑31
Bollebygd Hedegärde 2022‑03‑31
Bollebygd Morjhult 2021‑11‑30
Bollnäs Freluga 2020‑09‑30
Bollnäs Granbo 2020‑09‑30
Bollnäs Hällbo 2020‑05‑31
Bollnäs Landafors 2022‑03‑31
Bollnäs Lilltjära 2022‑03‑31
Bollnäs Lottefors 2021‑05‑31
Bollnäs Länninge 2020‑05‑31
Bollnäs Ovanheden 2020‑05‑31
Bollnäs Rengsjö 2021‑09‑30
Bollnäs Röste 2021‑05‑31
Bollnäs Söräng 2021‑09‑30
Bollnäs Undersvik 2021‑05‑31
Bollnäs Vallsta 2021‑05‑31
Borgholm Byerum 2021‑11‑30
Borgholm Böda 2022‑05‑31
Borgholm Dödevi 2021‑11‑30
Borgholm Ekerum 2022‑05‑31
Borgholm Grankullaviken 2022‑03‑31
Borgholm Gärdslösa 2021‑11‑30
Borgholm Kalleguta 2020‑09‑30
Borgholm Lilla Horn 2020‑09‑30
Borgholm Långlöt 2021‑03‑31
Borgholm Persnäs 2021‑11‑30
Borgholm Runsten 2022‑05‑31
Borgholm Räpplinge 2021‑03‑31
Borgholm Uggletorp 2022‑03‑31
Borgholm Ölands Egby 2020‑09‑30
Borgholm Ölands Källaberg 2020‑09‑30
Borgholm Ölands Lindby 2021‑03‑31
Borgholm Ölands Torp 2022‑05‑31
Borlänge Alsbäck 2021‑03‑31
Borlänge Södertuna 2021‑09‑30
Borås Aplared 2021‑11‑30
Borås Dalshester 2020‑05‑31
Borås Funningsjö 2021‑03‑31
Borås Gullestorp 2020‑11‑30
Borås Hedared 2021‑05‑31
Borås Jordås 2021‑11‑30
Borås Kinnarumma 2021‑05‑31
Borås Kråkered 2020‑11‑30
Borås Ljushult 2021‑03‑31
Borås Myrekulla 2021‑11‑30
Borås Rångedala 2022‑05‑31
Borås Skogsryd 2022‑05‑31
Borås Vemmenhult 2021‑03‑31
Borås Vängdala 2021‑11‑30
Botkyrka Eldtomta 2021‑03‑31
Botkyrka Riksten 2022‑05‑31
Boxholm Malexander 2020‑11‑30
Boxholm Ryckelsby 2020‑05‑31
Bräcke Håsjö 2021‑03‑31
Bräcke Nyhem 2020‑11‑30
Bräcke Pilgrimstad 2021‑05‑31
Bräcke Stavre 2021‑03‑31
Bräcke Övsjöbyn 2020‑05‑31
Båstad Östra Karup 2022‑03‑31
Degerfors Däldenäs 2020‑11‑30
Degerfors Knutsbol 2020‑11‑30
Degerfors Slättåsen 2020‑11‑30
Degerfors Åtorp 2022‑03‑31
Dorotea Lajksjöberg 2020‑09‑30
Eda Fjällstena 2022‑05‑31
Eda Flogned 2021‑05‑31
Eda Korsbyn 2022‑03‑31
Eda Växvik 2020‑11‑30
Ekerö Adelsö 2021‑09‑30
Ekerö Eldgarn 2020‑05‑31
Ekerö Munsö 2021‑09‑30
Ekerö Rastaborg 2021‑09‑30
Ekerö Svartsjö 2022‑03‑31
Eksjö Bellö 2021‑03‑31
Eksjö Bruzaholm 2022‑05‑31
Eksjö Hult 2021‑11‑30
Eksjö Ingarp 2021‑05‑31
Emmaboda Eriksmåla 2022‑05‑31
Emmaboda Gajemåla 2020‑05‑31
Emmaboda Häljanäs 2022‑03‑31
Emmaboda Moshult 2020‑09‑30
Emmaboda Skäveryd 2021‑11‑30
Enköping Altuna 2020‑05‑31
Enköping Brunsta 2020‑05‑31
Enköping Enköpingsnäs 2021‑09‑30
Enköping Fagerudd 2021‑03‑31
Enköping Frösthult 2021‑09‑30
Enköping Härnevi 2020‑05‑31
Enköping Lillkyrka 2021‑03‑31
Enköping Siggesta 2021‑09‑30
Enköping Svinnegarn 2021‑09‑30
Enköping Torstunaby 2020‑05‑31
Enköping Torsviby 2020‑05‑31
Enköping Upplandsvallby 2022‑03‑31
Eskilstuna Brännevad 2021‑09‑30
Eskilstuna Bälgviken 2021‑05‑31
Eskilstuna Eklången 2020‑05‑31
Eskilstuna Hedensö 2021‑05‑31
Eskilstuna Hällberga 2020‑05‑31
Eskilstuna Jäderön 2021‑05‑31
Eskilstuna Kroberga 2022‑03‑31
Eskilstuna Lista 2022‑03‑31
Eskilstuna Mälarbaden 2020‑05‑31
Eskilstuna Stora Sundby 2021‑03‑31
Eskilstuna Sörmlands Vallby 2020‑11‑30
Eskilstuna Vidökna 2020‑11‑30
Eskilstuna Västermo 2020‑05‑31
Eslöv Borlunda 2020‑05‑31
Eslöv Bosarp 2020‑09‑30
Eslöv Kungshult 2021‑11‑30
Essunga Fåglum 2020‑11‑30
Essunga Lekåsa 2020‑11‑30
Fagersta Hedkärra 2021‑09‑30
Fagersta Strömmen 2022‑05‑31
Fagersta Västervåla 2021‑09‑30
Fagersta Ängelsberg 2022‑03‑31
Falkenberg Fagered 2022‑05‑31
Falkenberg Faurås 2020‑05‑31
Falkenberg Fegen 2022‑03‑31
Falkenberg Fridhemsberg 2021‑05‑31
Falkenberg Gällared 2021‑05‑31
Falkenberg Köinge 2022‑05‑31
Falkenberg Lia 2020‑05‑31
Falkenberg Sjönevad 2022‑03‑31
Falkenberg Skreanäs 2021‑05‑31
Falkenberg Ätrafors 2021‑05‑31
Falkenberg Ätran 2022‑03‑31
Falköping Broddetorp 2022‑05‑31
Falköping Dala 2022‑05‑31
Falköping Gudhem 2021‑05‑31
Falköping Kättilstorp 2021‑11‑30
Falköping Luttra 2020‑05‑31
Falköping Odensberg 2021‑05‑31
Falköping Åsarp 2021‑05‑31
Falun Andersbo 2020‑05‑31
Falun Aspeboda 2020‑09‑30
Falun Bengtsheden 2020‑09‑30
Falun Hillersboda 2020‑09‑30
Falun Hunsen 2020‑05‑31
Falun Karlsbyheden 2022‑03‑31
Falun Kniva 2020‑05‑31
Falun Morbygden 2020‑05‑31
Falun Ryggen 2022‑03‑31
Falun Smedsbo 2021‑09‑30
Falun Sågmyra 2020‑09‑30
Falun Toftbyn 2020‑09‑30
Falun Varpan 2020‑05‑31
Filipstad Gåsborn 2021‑03‑31
Filipstad Nordmark 2021‑09‑30
Filipstad Värmlands Brattfors 2020‑05‑31
Finspång Doverstorp 2020‑05‑31
Finspång Igelfors 2020‑11‑30
Finspång Kalboby 2020‑11‑30
Finspång Melby 2021‑09‑30
Flen Barrö 2021‑03‑31
Flen Bettna 2022‑05‑31
Flen Dunker 2021‑09‑30
Flen Helgesta 2021‑03‑31
Flen Hyltingö 2020‑09‑30
Flen Johannisdal 2022‑05‑31
Flen Mellösa 2021‑09‑30
Flen Skebokvarn 2021‑09‑30
Flen Tyskkrogen 2022‑03‑31
Flen Vadsbro 2021‑09‑30
Forshaga Olsäter 2020‑09‑30
Forshaga Övre Ullerud 2021‑09‑30
Färgelanda Ellenö 2020‑05‑31
Färgelanda Rådanefors 2022‑03‑31
Färgelanda Råggärd 2020‑11‑30
Färgelanda Skällsäter 2021‑03‑31
Färgelanda Stigen 2022‑05‑31
Gagnef Lindan 2020‑11‑30
Gislaved Bosebo 2020‑05‑31
Gislaved Broaryd 2021‑11‑30
Gislaved Bröttjestad 2020‑05‑31
Gislaved Hällabäck 2021‑05‑31
Gislaved Kvarnaryd 2021‑11‑30
Gislaved Sporda 2021‑05‑31
Gislaved Västboås 2021‑11‑30
Gnesta Gransjögård 2020‑05‑31
Gnesta Gåsinge 2021‑09‑30
Gnesta Laxne 2021‑05‑31
Gnesta Skeppsta 2021‑05‑31
Gnesta Älgsjöstugan 2021‑05‑31
Gnesta Öllösa 2022‑05‑31
Gnosjö Nissafors 2021‑11‑30
Gnosjö Åsenhöga 2021‑11‑30
Gotland Barlingbo 2020‑05‑31
Gotland Bjärges 2021‑05‑31
Gotland Burgsvik 2020‑05‑31
Gotland Buttle 2021‑03‑31
Gotland Eksta 2020‑05‑31
Gotland Endre 2020‑05‑31
Gotland Follingbo 2021‑03‑31
Gotland Fröjel 2020‑05‑31
Gotland Fårö 2021‑05‑31
Gotland Garda 2020‑05‑31
Gotland Gothem 2020‑05‑31
Gotland Gotlands Bro 2021‑05‑31
Gotland Gotlands Hall 2020‑11‑30
Gotland Gotlands Hässelby 2021‑09‑30
Gotland Gotlands Tofta 2021‑09‑30
Gotland Havdhem 2021‑05‑31
Gotland Irevik 2020‑05‑31
Gotland Kappelshamn 2021‑03‑31
Gotland Katthammarsvik 2022‑05‑31
Gotland Kräklingbo 2022‑03‑31
Gotland Levide 2020‑05‑31
Gotland Ljugarn 2021‑09‑30
Gotland Lummelunda 2020‑11‑30
Gotland Lärbro 2021‑03‑31
Gotland Rone 2020‑05‑31
Gotland Rute 2020‑11‑30
Gotland Stenkumla 2021‑05‑31
Gotland Stånga 2021‑05‑31
Gotland Sudersand 2020‑09‑30
Gotland Tingstäde 2022‑05‑31
Gotland Västergarn 2021‑09‑30
Grums Långstad 2020‑05‑31
Grästorp Frambo 2021‑03‑31
Grästorp Tengene 2020‑05‑31
Gullspång Gårdsjö 2020‑11‑30
Gullspång Skagern 2020‑05‑31
Gällivare Malmberget 2022‑05‑31
Gällivare Ullatti 2021‑09‑30
Gävle Aludden 2021‑03‑31
Gävle Bönan 2021‑03‑31
Gävle Furuvik 2021‑09‑30
Gävle Hamrångefjärden 2020‑05‑31
Gävle Iggön 2020‑05‑31
Gävle Kågbo 2020‑09‑30
Gävle Oppalaby 2021‑09‑30
Gävle Trödje 2021‑09‑30
Gävle Åbyggeby 2020‑05‑31
Göteborg Säve 2021‑11‑30
Göteborg Vrångö 2021‑03‑31
Götene Blomberg 2020‑09‑30
Götene Hangelösa 2020‑05‑31
Götene Husaby 2022‑05‑31
Götene Kinne‑Malma 2022‑05‑31
Götene Råbäck 2021‑11‑30
Götene Truve 2021‑03‑31
Götene Vättlösa 2020‑11‑30
Götene Årnäsbruk 2020‑11‑30
Götene Äskekärr 2021‑03‑31
Habo Baskarp 2022‑05‑31
Habo Habo Kyrkby 2022‑05‑31
Habo Landtorp 2020‑05‑31
Habo Rödån 2020‑11‑30
Hagfors Höje 2021‑09‑30
Hagfors Lakheden 2022‑03‑31
Hagfors Loffstrand 2021‑03‑31
Hagfors Tönnet 2021‑09‑30
Hagfors Uddeholm 2021‑09‑30
Hagfors Västanberg 2021‑09‑30
Hallsberg Ormhult 2022‑05‑31
Hallsberg Skogaholm 2022‑03‑31
Hallsberg Svennevad 2020‑09‑30
Hallstahammar Svedvi 2021‑03‑31
Hallstahammar Svennby 2021‑09‑30
Hallstahammar Säby 2020‑05‑31
Halmstad Holm 2021‑11‑30
Halmstad Johansfors 2021‑11‑30
Halmstad Mahult 2022‑05‑31
Halmstad Skedalagård 2021‑11‑30
Halmstad Slättåkra 2020‑05‑31
Hammarö Tvärhult 2021‑03‑31
Haninge Gålö 2020‑09‑30
Haninge Herrstugan 2020‑05‑31
Haninge Muskö 2021‑05‑31
Haninge Ornöhuvud 2021‑03‑31
Haninge Smådalarö 2021‑03‑31
Haninge Årstahavsbad 2021‑05‑31
Haninge Österhaninge 2021‑05‑31
Haparanda Karungi 2022‑05‑31
Haparanda Nikkala 2021‑09‑30
Haparanda Seskarö 2022‑03‑31
Heby Hallsjönäs 2020‑05‑31
Heby Huddungeby 2021‑09‑30
Heby Ingbo 2021‑03‑31
Heby Kerstinbo 2021‑09‑30
Heby Käbbo 2020‑05‑31
Heby Laggarbo 2021‑09‑30
Heby Lindsbro 2020‑05‑31
Heby Låckarbo 2021‑09‑30
Heby Runhällen 2021‑09‑30
Heby Vansjöborg 2020‑11‑30
Heby Ärligbo 2021‑09‑30
Hedemora Amshyttan 2020‑09‑30
Hedemora Dala‑Husby 2020‑09‑30
Hedemora Dormsjö 2021‑09‑30
Hedemora Garpenberg 2020‑11‑30
Hedemora Stjärnsund 2020‑09‑30
Hedemora Viggesnäs 2020‑11‑30
Hedemora Örängarna 2021‑05‑31
Helsingborg Allerum 2021‑11‑30
Helsingborg Döshult 2021‑11‑30
Helsingborg Hjortshög 2021‑05‑31
Herrljunga Hudene 2020‑05‑31
Herrljunga Skölvene 2020‑09‑30
Herrljunga Torpåkra 2020‑11‑30
Hjo Kullebäcken 2021‑11‑30
Hjo Mofalla 2020‑09‑30
Hofors Dalgränsen 2020‑11‑30
Huddinge Gladökvarn 2021‑05‑31
Hudiksvall Bobygden 2020‑09‑30
Hudiksvall Forsadalen 2020‑05‑31
Hudiksvall Hälsingtuna 2021‑09‑30
Hudiksvall Hög 2022‑05‑31
Hudiksvall Idenor 2020‑09‑30
Hudiksvall Långbacka 2021‑09‑30
Hudiksvall Norrbo 2021‑03‑31
Hudiksvall Rogsta 2021‑05‑31
Hudiksvall Stamnäsby 2020‑09‑30
Hultsfred Basebo 2020‑05‑31
Hultsfred Björksebo 2020‑05‑31
Hultsfred Björnöström 2020‑05‑31
Hultsfred Bösebo 2022‑03‑31
Hultsfred Entsebo 2021‑03‑31
Hultsfred Flaten 2020‑09‑30
Hultsfred Högruda 2020‑05‑31
Hultsfred Katebo 2022‑05‑31
Hultsfred Kvarnarp 2020‑05‑31
Hultsfred Kängsebo 2020‑05‑31
Hultsfred Mosseboby 2020‑05‑31
Hultsfred Rosenhult 2020‑05‑31
Hultsfred Ryningsnäs 2020‑05‑31
Hultsfred Stubbhult 2020‑05‑31
Hultsfred Triabo 2020‑05‑31
Hultsfred Tälleryd 2020‑05‑31
Hultsfred Östrahult 2020‑05‑31
Hylte Drängsered 2021‑11‑30
Hylte Femsjö 2021‑03‑31
Hylte Färgaryd 2020‑09‑30
Hylte Kinnared 2022‑03‑31
Hylte Landeryd 2022‑03‑31
Hylte Skoga 2020‑11‑30
Håbo Apalle 2022‑05‑31
Håbo Häggeby 2020‑02‑28
Håbo Övergran 2021‑05‑31
Hällefors Bredsjö 2020‑11‑30
Hällefors Hjulsjö 2020‑05‑31
Hällefors Loka 2020‑09‑30
Hällefors Saxhyttan 2021‑03‑31
Hällefors Sikfors 2020‑11‑30
Hällefors Silvergruvan 2022‑05‑31
Hällefors Älvestorp 2020‑05‑31
Härjedalen Bruksvallarna 2022‑05‑31
Härjedalen Linsell 2021‑05‑31
Härjedalen Lofsdalen 2021‑03‑31
Härjedalen Messlingen 2022‑05‑31
Härjedalen Tänndalsbyn 2021‑09‑30
Härjedalen Vemdalsskalet 2021‑09‑30
Härjedalen Ytterbergsbyn 2022‑03‑31
Härjedalen Älvros 2021‑09‑30
Härjedalen Överhogdal 2020‑09‑30
Härnösand Antjärn 2021‑09‑30
Härnösand Aspnäs 2020‑05‑31
Härnösand Bäckland 2020‑11‑30
Härnösand Fröland 2020‑11‑30
Härnösand Gussjöbygden 2020‑11‑30
Härnösand Häggdånger 2021‑03‑31
Härnösand Högsjö‑Rö 2021‑09‑30
Härnösand Högsnäs 2021‑05‑31
Härnösand Judeby 2020‑11‑30
Härnösand Lilla Roten 2020‑11‑30
Härnösand Lockeby 2021‑09‑30
Härnösand Stigsjö 2021‑09‑30
Härnösand Säbrå 2021‑05‑31
Härnösand Veda 2021‑05‑31
Härnösand Villola 2020‑05‑31
Härnösand Öjefors 2020‑05‑31
Härryda Benarby 2022‑03‑31
Härryda Eskilsby 2021‑05‑31
Härryda Hällingsjö 2021‑11‑30
Härryda Härryda 2021‑05‑31
Härryda Mossbacka 2021‑11‑30
Hässleholm Häglinge 2021‑03‑31
Hässleholm Hörja 2021‑11‑30
Hässleholm Ranseröd 2022‑03‑31
Höganäs Ingelsträde 2020‑05‑31
Höganäs Kullenbergstorp 2020‑09‑30
Höganäs Mjöhult 2021‑11‑30
Högsby Fagerhult 2021‑11‑30
Högsby Grönskåra 2021‑11‑30
Högsby Långemåla 2020‑05‑31
Högsby Skälsbäck 2020‑11‑30
Hörby Askeröd 2021‑03‑31
Hörby Brunslöv 2022‑05‑31
Hörby Svensköp 2021‑11‑30
Hörby Södra Rörum 2021‑11‑30
Hörby Venaröd 2022‑05‑31
Hörby Önneköp 2021‑11‑30
Höör Norra Rörum 2021‑03‑31
Höör Snogeröd 2021‑05‑31
Jokkmokk Kvikkjokk 2022‑05‑31
Jönköping Angerdshestra 2021‑05‑31
Jönköping Axamo 2021‑11‑30
Jönköping Boget 2022‑03‑31
Jönköping Jära 2021‑05‑31
Jönköping Kortebo 2022‑05‑31
Jönköping Mohärad 2021‑11‑30
Jönköping Nätarn 2021‑11‑30
Jönköping Tokeryd 2021‑11‑30
Jönköping Uppgränna 2021‑11‑30
Jönköping Ylen 2020‑11‑30
Jönköping Ödestugu 2021‑11‑30
Jönköping Öggestorp 2021‑03‑31
Kalix Bodträsk 2022‑05‑31
Kalix Bondersbyn 2020‑05‑31
Kalix Espinära 2022‑03‑31
Kalix Kalix‑Holmträsk 2022‑05‑31
Kalix Kalix‑Nyborg 2021‑09‑30
Kalix Kalix‑Vallen 2020‑05‑31
Kalix Påläng 2022‑05‑31
Kalix Siknäs 2021‑09‑30
Kalix Storöhamn 2021‑09‑30
Kalmar Bölebro 2020‑09‑30
Kalmar Gräsgärde 2021‑11‑30
Kalmar Halltorp 2021‑11‑30
Kalmar Kvarnlyckan 2021‑11‑30
Kalmar Kåremo 2021‑11‑30
Kalmar Långaström 2020‑11‑30
Kalmar Mortorp 2022‑03‑31
Kalmar Nickebo 2022‑05‑31
Kalmar Olsbo 2020‑05‑31
Kalmar Resbymåla 2020‑05‑31
Kalmar Skäggenäs 2020‑05‑31
Kalmar Slakmörestrand 2020‑05‑31
Kalmar Sävsjöby 2022‑05‑31
Karlsborg Mölltorp 2021‑11‑30
Karlsborg Undenäs 2021‑11‑30
Karlshamn Hemsjö 2021‑05‑31
Karlshamn Märserum 2022‑05‑31
Karlshamn Trensum 2021‑11‑30
Karlskoga Granbergsdal 2021‑09‑30
Karlskoga Linnebäck 2021‑09‑30
Karlskoga Rosensjö 2021‑05‑31
Karlskoga Stenbäcksbyn 2020‑05‑31
Karlskrona Aspö 2022‑03‑31
Karlskrona Bredäng 2020‑05‑31
Karlskrona Brömsebro 2022‑05‑31
Karlskrona Fridlevstad 2021‑03‑31
Karlskrona Holmsjö 2022‑05‑31
Karlskrona Kristianopel 2020‑05‑31
Karlskrona Nävragöl 2021‑03‑31
Karlskrona Ramdala 2021‑11‑30
Karlskrona Saleboda 2021‑11‑30
Karlskrona Senoren 2021‑11‑30
Karlskrona Sturkö 2021‑03‑31
Karlskrona Tjurkö 2022‑05‑31
Karlskrona Torhamn 2021‑03‑31
Karlskrona Tving 2021‑05‑31
Karlstad Aspsäter 2021‑05‑31
Karlstad Hedås 2020‑09‑30
Karlstad Lindfors 2022‑05‑31
Karlstad Tidafors 2021‑09‑30
Karlstad Ulvsby 2021‑05‑31
Karlstad Värmlands Heden 2020‑05‑31
Karlstad Önnerud 2020‑09‑30
Karlstad Östra Fågelvik 2021‑05‑31
Katrineholm Baggetorp 2021‑09‑30
Katrineholm Bie 2021‑09‑30
Katrineholm Eriksberg 2020‑09‑30
Katrineholm Flodafors 2020‑05‑31
Katrineholm Forssjöbruk 2021‑09‑30
Katrineholm Gimgöl 2020‑11‑30
Katrineholm Glindran 2021‑09‑30
Katrineholm Lerbo 2021‑03‑31
Katrineholm Sköldinge 2021‑05‑31
Katrineholm Strångsjö 2021‑09‑30
Katrineholm Sörmlands Hagby 2021‑09‑30
Katrineholm Valingsäter 2020‑09‑30
Katrineholm Öknaby 2020‑11‑30
Katrineholm Östra Vingåker 2021‑05‑31
Kil Högboda 2021‑05‑31
Kil Rörbäcken 2020‑05‑31
Kil Säldebråten 2020‑05‑31
Kil Tolita 2020‑05‑31
Kinda Björkfors 2021‑05‑31
Kinda Gärdala 2020‑05‑31
Kinda Hycklinge 2020‑11‑30
Kinda Hägerstad 2020‑05‑31
Kiruna Abisko 2022‑05‑31
Kiruna Jukkasjärvi 2022‑05‑31
Kiruna Karesuando 2022‑03‑31
Kiruna Kiruna 2022‑05‑31
Kiruna Laxforsen 2022‑05‑31
Kiruna Riksgränsen 2022‑05‑31
Klippan Färingtofta 2021‑05‑31
Klippan Hyllstofta 2022‑03‑31
Klippan Skäralid 2022‑03‑31
Knivsta Krusenberg 2020‑09‑30
Kramfors Bjärtrå 2021‑09‑30
Kramfors Docksta 2022‑05‑31
Kramfors Hornö 2020‑09‑30
Kramfors Köjaviken 2020‑09‑30
Kramfors Mjällom 2020‑11‑30
Kramfors Nordingrå 2022‑03‑31
Kramfors Prästmon 2021‑03‑31
Kramfors Roted 2020‑05‑31
Kramfors Torrom 2022‑03‑31
Kristianstad Fjälkestad 2021‑03‑31
Kristianstad Hovby 2020‑05‑31
Kristianstad Ivö 2021‑05‑31
Kristianstad Linderöd 2021‑03‑31
Kristianstad Sätaröd 2020‑11‑30
Kristianstad Trolle‑Ljungby 2020‑09‑30
Kristianstad Träne 2021‑11‑30
Kristianstad Villands Vånga 2022‑05‑31
Kristianstad Östra Sönnarslöv 2021‑11‑30
Kristinehamn Ljunggården 2020‑05‑31
Kristinehamn Rudskoga 2021‑05‑31
Kristinehamn Visnum 2021‑05‑31
Kristinehamn Ölme 2022‑03‑31
Kristinehamn Ölme Broby 2020‑09‑30
Krokom Alsen 2021‑03‑31
Krokom Aspås 2021‑09‑30
Krokom Byskogen 2022‑05‑31
Krokom Dvärsätt 2021‑09‑30
Krokom Frankrikegården 2020‑05‑31
Krokom Kännåsen 2021‑05‑31
Krokom Landön 2020‑09‑30
Krokom Rödön 2021‑03‑31
Krokom Rötviken 2021‑03‑31
Krokom Skärvången 2020‑05‑31
Krokom Tulleråsen 2020‑09‑30
Kumla Hörsta 2021‑09‑30
Kumla Skyberga 2021‑03‑31
Kungsbacka Idala 2021‑03‑31
Kungsbacka Torpaby 2021‑03‑31
Kungsbacka Älekärr 2020‑05‑31
Kungsbacka Össlövsby 2021‑11‑30
Kungsör Danbo 2020‑09‑30
Kungsör Granhammar 2020‑11‑30
Kungsör Kungsbarkarö 2020‑09‑30
Kungsör Torpaslätt 2021‑09‑30
Kungsör Valskog 2022‑03‑31
Kungsör Östertibble 2021‑09‑30
Kungälv Brattön 2020‑09‑30
Kungälv Kareby 2022‑05‑31
Kungälv Norrmannebo 2020‑11‑30
Kungälv Skålldal 2020‑05‑31
Kungälv Vävra 2021‑03‑31
Köping Himmeta 2020‑05‑31
Köping Morgendal 2021‑05‑31
Köping Munktorp 2022‑05‑31
Köping Odensvi 2021‑05‑31
Köping Sundänge 2020‑11‑30
Köping Ullvi 2020‑11‑30
Köping Västra Skedvi 2020‑05‑31
Köping Åsby 2021‑09‑30
Laholm Hallandsås 2021‑03‑31
Laholm Hishult 2022‑05‑31
Laholm Skogaby 2022‑03‑31
Laholm Skogsgård 2020‑11‑30
Laholm Ysby 2021‑05‑31
Lekeberg Dormen 2022‑05‑31
Lekeberg Edsberg 2022‑05‑31
Lekeberg Fallhyttan 2020‑05‑31
Lekeberg Gropen 2022‑05‑31
Lekeberg Närkes Via 2022‑05‑31
Lekeberg Ribboda 2020‑05‑31
Leksand Almberg 2020‑05‑31
Leksand Hälgbo 2020‑11‑30
Leksand Hälla 2021‑03‑31
Leksand Limån 2020‑05‑31
Leksand Rönnäsbygden 2021‑09‑30
Leksand Styrsjöbo 2021‑03‑31
Lerum Häcken 2021‑05‑31
Lerum Stannum 2021‑11‑30
Lidköping Bronäs 2022‑05‑31
Lidköping Kållandsö 2022‑05‑31
Lidköping Rackeby 2020‑09‑30
Lidköping Saleby 2021‑11‑30
Lidköping Tolsjö 2020‑05‑31
Lilla Edet Prässebo 2021‑11‑30
Lilla Edet Åkerström 2021‑11‑30
Lilla Edet Åsbräcka 2020‑09‑30
Lilla Edet Hasteröd 2022‑05‑31
Lilla Edet Nygård 2022‑03‑31
Lindesberg Fornaboda 2021‑09‑30
Lindesberg Gusselby 2021‑09‑30
Lindesberg Mårdshyttan 2021‑09‑30
Lindesberg Spannarboda 2021‑03‑31
Lindesberg Ullersäter 2021‑09‑30
Lindesberg Yxe 2020‑05‑31
Lindesberg Öskeviksby 2021‑09‑30
Linköping Askeby 2021‑09‑30
Linköping Bestorp 2021‑05‑31
Linköping Hulta 2020‑11‑30
Linköping Ledbergskulle 2021‑09‑30
Linköping Maspelösa 2021‑09‑30
Linköping Nykil 2022‑03‑31
Linköping Ringshult 2021‑09‑30
Linköping Sjögestad 2021‑09‑30
Linköping Skedaborg 2021‑05‑31
Linköping Stjärnorp 2021‑09‑30
Linköping Vittsäter 2021‑05‑31
Linköping Västerlösa 2022‑05‑31
Ljungby Agunnaryd 2020‑09‑30
Ljungby Angelstad 2021‑11‑30
Ljungby Bolmstad 2020‑05‑31
Ljungby Domaryd 2020‑05‑31
Ljungby Dörarp 2021‑11‑30
Ljungby Hamneda 2022‑03‑31
Ljungby Hornsborg 2020‑09‑30
Ljungby Kvänarp 2021‑03‑31
Ljungby Sunnerå 2021‑11‑30
Ljungby Södra Ljunga 2021‑05‑31
Ljungby Vittaryd 2021‑05‑31
Ljungby Vrå 2021‑03‑31
Ljusdal Föne 2020‑05‑31
Ljusdal Hybo 2022‑03‑31
Ljusdal Kårböle 2020‑11‑30
Ljusdal Los 2021‑05‑31
Ljusdal Lörstrand 2020‑05‑31
Ljusdal Ramsjö 2021‑05‑31
Ljusdal Skästra 2021‑05‑31
Ljusdal Tallåsen 2021‑09‑30
Ljusdal Veckebo 2021‑03‑31
Ljusdal Ygskorset 2020‑05‑31
Ljusnarsberg Högforsbruk 2022‑05‑31
Ljusnarsberg Hörken 2021‑03‑31
Ljusnarsberg Källbäcken 2020‑05‑31
Ljusnarsberg Ställberg 2021‑05‑31
Ludvika Blötberget 2021‑09‑30
Ludvika Gräsberg 2021‑09‑30
Ludvika Klenshyttan 2021‑09‑30
Ludvika Rämshyttan 2022‑05‑31
Ludvika Saxdalen 2021‑09‑30
Ludvika Sörvik 2020‑11‑30
Luleå Bensbyn 2021‑09‑30
Luleå Bälinge 2022‑03‑31
Luleå Jämtön 2021‑09‑30
Luleå Kallax 2022‑03‑31
Luleå Måttsund 2021‑09‑30
Luleå Niemisel 2021‑09‑30
Luleå Persön 2022‑05‑31
Luleå Prästholmen 2021‑09‑30
Luleå Ängesbyn 2022‑05‑31
Lund Hardeberga 2020‑05‑31
Lund Odarslöv 2021‑05‑31
Lycksele Hedlunda 2021‑03‑31
Lycksele Rusksele 2021‑09‑30
Lysekil Brodalen 2020‑05‑31
Lysekil Hallinden 2021‑05‑31
Lysekil Lyse 2021‑11‑30
Lysekil Sämstad 2020‑05‑31
Malung Högstrand 2020‑09‑30
Malung Vallerås 2020‑09‑30
Malung Östra Utsjö 2020‑05‑31
Malung‑Sälen Granfjällsstöten 2021‑05‑31
Malung‑Sälen Höknäs 2022‑03‑31
Malung‑Sälen Rörbäcksnäs 2021‑03‑31
Malung‑Sälen Torgåsmon 2021‑09‑30
Malung‑Sälen Transtrand 2022‑03‑31
Malung‑Sälen Öje 2021‑09‑30
Malå Adak 2021‑05‑31
Mariestad Brommösund 2020‑05‑31
Mariestad Ek 2020‑05‑31
Mariestad Ekbyvall 2020‑05‑31
Mariestad Enåsa 2020‑05‑31
Mariestad Jula 2020‑05‑31
Mariestad Låstadby 2020‑05‑31
Mariestad Muggeberg 2020‑05‑31
Mariestad Odensåker 2020‑05‑31
Mariestad Ryssatorp 2020‑05‑31
Mariestad Sundsmarken 2020‑05‑31
Mariestad Tidavad 2020‑11‑30
Mariestad Torsö 2020‑11‑30
Mariestad Österäng 2020‑05‑31
Mark Björketorp 2022‑05‑31
Mark Fotskäl 2021‑11‑30
Mark Hyssna 2021‑05‑31
Mark Rydal 2021‑11‑30
Mark Sundholmen 2022‑03‑31
Mark Torestorp 2020‑11‑30
Mark Tostared 2020‑09‑30
Mark Älekullaby 2020‑05‑31
Mark Öxabäck 2021‑11‑30
Markaryd Axhult 2020‑05‑31
Markaryd Bergshult 2020‑05‑31
Markaryd Hannabad 2020‑05‑31
Markaryd Hinneryd 2020‑11‑30
Markaryd Norra Haghult 2020‑05‑31
Markaryd Nåthult 2020‑05‑31
Markaryd Råstorp 2020‑11‑30
Markaryd Tansjö 2020‑11‑30
Markaryd Vivljunga 2021‑03‑31
Mellerud Assarbyn 2020‑05‑31
Mellerud Dalskog 2021‑03‑31
Mellerud Dals Grinstad 2020‑11‑30
Mellerud Erikstad 2020‑11‑30
Mellerud Nygårdsåker 2021‑05‑31
Mellerud Snäcke 2020‑05‑31
Mellerud Tångebyn 2022‑05‑31
Mellerud Ör 2020‑05‑31
Mjölby Bjälbo 2020‑09‑30
Mjölby Hogstad 2020‑11‑30
Mjölby Normlösa 2021‑09‑30
Mjölby Vallerstad 2020‑11‑30
Mora Bergkarlås 2021‑09‑30
Mora Gopshus 2021‑09‑30
Mora Kättbo 2021‑05‑31
Motala Degerön 2021‑09‑30
Motala Godegård 2021‑03‑31
Motala Klockrike 2021‑09‑30
Motala Kristberg 2020‑05‑31
Motala Labbetorp 2021‑05‑31
Motala Tjälltorp 2021‑09‑30
Motala Varv 2020‑05‑31
Motala Älgmyra 2021‑09‑30
Motala Älvan 2021‑09‑30
Mullsjö Bjurbäck 2022‑05‑31
Mullsjö Stråkensvik 2021‑05‑31
Mullsjö Utvängstorp 2020‑05‑31
Munkedal Bohus Foss 2020‑05‑31
Munkedal Hedekas 2021‑05‑31
Munkedal Hultby 2020‑05‑31
Munkedal Medbön 2020‑05‑31
Munkfors Ransäter 2021‑09‑30
Mönsterås Grimhult 2020‑05‑31
Mönsterås Hammarglo 2020‑11‑30
Mönsterås Pataholm 2020‑11‑30
Mörbylånga Glömminge 2021‑11‑30
Mörbylånga Kastlösa 2021‑11‑30
Mörbylånga Norra Möckleby 2021‑03‑31
Mörbylånga Ottenby 2021‑05‑31
Mörbylånga Stenåsa 2022‑05‑31
Mörbylånga Torngård 2020‑05‑31
Mörbylånga Vickleby 2020‑11‑30
Mörbylånga Ölands Alby 2022‑05‑31
Mörbylånga Ölands Segerstad 2020‑11‑30
Nora Greksåsar 2021‑05‑31
Nora Gyttorp 2021‑09‑30
Nora Järnboås 2021‑05‑31
Nora Kungsheden 2021‑09‑30
Nora Vikersvik 2021‑05‑31
Norberg Fragg 2020‑05‑31
Norberg Högfors 2021‑09‑30
Norberg Hökmora 2020‑05‑31
Norberg Kärrgruvan 2021‑05‑31
Nordanstig Edeström 2021‑03‑31
Nordanstig Strömsbruk 2021‑09‑30
Nordanstig Älgered 2021‑09‑30
Nordmaling Bjurforsfallet 2021‑09‑30
Nordmaling Gräsmyr 2022‑03‑31
Nordmaling Hörnsjö 2020‑05‑31
Norrköping Dagsberg 2021‑09‑30
Norrköping Djurön 2020‑11‑30
Norrköping Getå 2020‑05‑31
Norrköping Graversfors 2021‑03‑31
Norrköping Grensholm 2020‑11‑30
Norrköping Häradshammar 2021‑09‑30
Norrköping Konungsund 2021‑09‑30
Norrköping Kuddby 2021‑09‑30
Norrköping Kummelby 2021‑09‑30
Norrköping Kvarsebo 2021‑09‑30
Norrköping Kårtorp 2021‑09‑30
Norrköping Kättinge 2022‑05‑31
Norrköping Norsholm 2021‑05‑31
Norrköping Okna 2020‑11‑30
Norrköping Orrevalla 2020‑09‑30
Norrköping Rönö 2020‑11‑30
Norrköping Simonstorp 2021‑05‑31
Norrköping Skärlöta 2020‑11‑30
Norrköping Timmergata 2021‑05‑31
Norrköping Tåby 2021‑09‑30
Norrköping Vånga 2022‑03‑31
Norrköping Åntorp 2022‑05‑31
Norrköping Östra Ny 2020‑09‑30
Norrköping Östra Stenby 2021‑09‑30
Norrtälje Addarsnäs 2020‑11‑30
Norrtälje Blidö 2021‑09‑30
Norrtälje Fasterna 2021‑03‑31
Norrtälje Gottröra 2021‑09‑30
Norrtälje Gåsvik 2021‑09‑30
Norrtälje Hysingsvik 2021‑09‑30
Norrtälje Häverö 2021‑09‑30
Norrtälje Malsta 2021‑03‑31
Norrtälje Mörtsunda 2021‑03‑31
Norrtälje Närtuna 2021‑09‑30
Norrtälje Ovansundet 2021‑09‑30
Norrtälje Oxhalsö 2021‑05‑31
Norrtälje Roslagsbro 2021‑09‑30
Norrtälje Roslags‑Björknäs 2021‑05‑31
Norrtälje Smara 2020‑05‑31
Norrtälje Spillersboda 2021‑05‑31
Norrtälje Södersvik 2021‑09‑30
Norrtälje Tomta 2021‑09‑30
Norrtälje Ubby 2020‑05‑31
Norrtälje Vettershaga 2021‑09‑30
Norrtälje Väddöbacka 2021‑09‑30
Norrtälje Vätö 2022‑05‑31
Norrtälje Yxlan/kolsvik 2021‑09‑30
Norsjö Norsjö‑Vallen 2022‑05‑31
Nybro Alsjöholm 2022‑03‑31
Nybro Bäckebo 2021‑11‑30
Nybro Flerohopp 2022‑03‑31
Nybro Gullaskruv 2020‑05‑31
Nybro Göttorpsby 2021‑11‑30
Nybro Kristvalla 2021‑11‑30
Nybro Kristvallabrunn 2021‑11‑30
Nybro Kråksmåla 2022‑05‑31
Nybro Målerås 2021‑03‑31
Nybro Västrakulla 2020‑05‑31
Nykvarn Källhagen 2021‑03‑31
Nykvarn Mörtsjön 2021‑09‑30
Nykvarn Taxinge Näsby 2022‑03‑31
Nykvarn Yngen 2022‑03‑31
Nyköping Blommenhov 2021‑09‑30
Nyköping Buskhyttan 2020‑11‑30
Nyköping Enstaberga 2020‑11‑30
Nyköping Husby‑Oppunda 2021‑03‑31
Nyköping Larslund 2022‑03‑31
Nyköping Ludgo 2020‑05‑31
Nyköping Lästringe 2021‑09‑30
Nyköping Mosstena 2020‑09‑30
Nyköping Runtuna 2021‑03‑31
Nyköping Råby 2021‑09‑30
Nyköping Stavsjöbruk 2022‑03‑31
Nyköping Svärdsbro 2022‑03‑31
Nyköping Sörmlands Haga 2021‑09‑30
Nyköping Ålberga 2020‑11‑30
Nynäshamn Billsta 2022‑03‑31
Nynäshamn Eriksborg 2022‑03‑31
Nynäshamn Hammersta 2022‑05‑31
Nynäshamn Lisön 2022‑03‑31
Nynäshamn Torö 2021‑09‑30
Nynäshamn Yxlö 2021‑03‑31
Nynäshamn Älgviken 2022‑05‑31
Nässjö Grimstorp 2021‑11‑30
Nässjö Ormaryd 2021‑11‑30
Nässjö Prinsfors 2021‑03‑31
Nässjö Sandsjöfors 2021‑11‑30
Nässjö Stensjön 2021‑11‑30
Nässjö Äng 2021‑03‑31
Ockelbo Jädraås 2020‑11‑30
Ockelbo Lingbo 2021‑09‑30
Ockelbo Mörtebo 2020‑11‑30
Olofström Gaslunda 2021‑05‑31
Olofström Gränumsby 2021‑03‑31
Olofström Vilshult 2021‑03‑31
Orsa Fryksås 2020‑09‑30
Orsa Mässbacken 2020‑05‑31
Orsa Näckådalen 2020‑11‑30
Orust Brattås 2021‑05‑31
Orust Flatö 2020‑05‑31
Orust Gilleby 2021‑05‑31
Orust Hälleviksstrand 2021‑11‑30
Orust Kleva‑Orust 2021‑05‑31
Orust Kårehogen 2021‑05‑31
Orust Myckleby 2020‑05‑31
Orust Nösund 2021‑11‑30
Orust Röra 2021‑05‑31
Orust Stala 2020‑05‑31
Orust Stillingsön 2021‑03‑31
Orust Töllås 2021‑11‑30
Orust Varekil 2022‑05‑31
Orust Vräland 2021‑11‑30
Osby Esseboda 2020‑05‑31
Osby Hökön 2021‑03‑31
Osby Visseltofta 2021‑11‑30
Oskarshamn Flivik 2020‑09‑30
Oskarshamn Forshult 2022‑03‑31
Oskarshamn Hyltan 2022‑05‑31
Oskarshamn Ishult 2021‑11‑30
Oskarshamn Kråkenäs 2022‑03‑31
Oskarshamn Misterhult 2022‑05‑31
Oskarshamn Möckhult 2021‑03‑31
Oskarshamn Norra Uvö 2020‑09‑30
Oskarshamn Saltvik 2022‑03‑31
Ovanåker Kyan 2020‑05‑31
Ovanåker Ovanåker 2021‑03‑31
Ovanåker Runemo 2022‑05‑31
Ovanåker Viksjöfors 2021‑09‑30
Ovanåker Voxnabruk 2020‑05‑31
Ovanåker Älmeskullen 2021‑09‑30
Pajala Aareavaara 2020‑05‑31
Pajala Erkheikki 2020‑09‑30
Pajala Junosuando 2021‑09‑30
Pajala Kainulasjärvi 2021‑09‑30
Pajala Kardis 2020‑05‑31
Pajala Kaunisvaara 2020‑05‑31
Pajala Kengis 2020‑05‑31
Pajala Kitkiöjärvi 2020‑11‑30
Pajala Liviöjärvi 2020‑05‑31
Pajala Sattajärvi 2020‑11‑30
Pajala Teurajärvi 2020‑05‑31
Pajala Torinen 2020‑05‑31
Pajala Tärendö 2021‑09‑30
Piteå Bölebyn 2021‑09‑30
Piteå Lillpite 2021‑09‑30
Piteå Pitsund 2021‑09‑30
Piteå Sjulsmark 2021‑03‑31
Piteå Svensbyn 2022‑05‑31
Ragunda Ammer 2021‑03‑31
Ragunda Krångede 2021‑05‑31
Robertsfors Djäkneboda 2022‑03‑31
Robertsfors Flarken 2021‑09‑30
Robertsfors Sikeå 2022‑03‑31
Ronneby Backaryd 2022‑05‑31
Ronneby Esketorp 2021‑11‑30
Ronneby Ettebro 2020‑05‑31
Ronneby Gärestadby 2021‑11‑30
Ronneby Hallabro 2021‑11‑30
Ronneby Hasselstad 2021‑11‑30
Ronneby Johannishus 2022‑05‑31
Ronneby Kuggeboda 2021‑11‑30
Ronneby Listerby 2021‑11‑30
Ronneby Saxemara 2021‑03‑31
Ronneby Skönevik 2021‑05‑31
Ronneby Värperyd 2022‑05‑31
Rättvik Ingels 2021‑09‑30
Rättvik Västgärde 2021‑09‑30
Sala Fastbo 2020‑05‑31
Sala Fläckebo 2022‑03‑31
Sala Grällsta 2021‑03‑31
Sala Gullvalla 2021‑09‑30
Sala Hörende 2020‑05‑31
Sala Isätra 2021‑05‑31
Sala Ransta 2022‑05‑31
Sala Saladamm 2022‑03‑31
Sala Salbohed 2022‑05‑31
Sala Sätrabrunn 2022‑03‑31
Sala Tärna 2021‑09‑30
Sala Ängsta 2020‑11‑30
Sandviken Falknäset 2020‑05‑31
Sandviken Gästrike‑Hammarby 2020‑09‑30
Sandviken Högbo 2021‑03‑31
Sandviken Jäderfors 2020‑05‑31
Sandviken Vallstanäs 2020‑11‑30
Sandviken Österbor 2021‑09‑30
Sigtuna Lövstabro 2020‑09‑30
Sigtuna Odensala 2021‑03‑31
Sigtuna Rickeby 2020‑05‑31
Sigtuna Sankt Per 2020‑05‑31
Sigtuna Skepptuna 2022‑05‑31
Sigtuna Skånela 2022‑05‑31
Sigtuna Tingslunda 2022‑03‑31
Sigtuna Upplands Kimsta 2020‑09‑30
Sigtuna Venngarn 2022‑03‑31
Simrishamn Baskemölla 2020‑11‑30
Simrishamn Gislövsdal 2020‑11‑30
Simrishamn Hannas 2020‑09‑30
Simrishamn Mälarhusen 2022‑05‑31
Sjöbo Bjärsjölagård 2022‑05‑31
Sjöbo Eriksdal 2020‑05‑31
Sjöbo Röddinge 2020‑11‑30
Sjöbo Äsperöd 2022‑05‑31
Skara Bjärklunda 2022‑03‑31
Skara Händene 2020‑05‑31
Skara Knorren 2020‑09‑30
Skellefteå Bodbysund 2021‑03‑31
Skellefteå Boviksby 2020‑11‑30
Skellefteå Brännfors 2021‑03‑31
Skellefteå Burvik 2021‑09‑30
Skellefteå Bygdsiljum 2020‑11‑30
Skellefteå Fällfors 2021‑09‑30
Skellefteå Granliden 2020‑05‑31
Skellefteå Gärdsmark 2021‑03‑31
Skellefteå Högdalsås 2020‑11‑30
Skellefteå Innervik 2020‑05‑31
Skellefteå Klockträsk 2020‑05‑31
Skellefteå Kusfors 2021‑09‑30
Skellefteå Lappvattnet 2020‑09‑30
Skellefteå Lillkågeträsk 2020‑11‑30
Skellefteå Myckle 2020‑11‑30
Skellefteå Ostvik 2021‑09‑30
Skellefteå Ragvaldsträsk 2020‑11‑30
Skellefteå Uttersjöbäcken 2021‑09‑30
Skellefteå Ålundsby 2020‑09‑30
Skinnskatteberg Baggbron 2021‑03‑31
Skinnskatteberg Bysala 2020‑09‑30
Skinnskatteberg Färnabruk 2021‑09‑30
Skinnskatteberg Riddarhyttan 2021‑09‑30
Skinnskatteberg Uttersberg 2022‑03‑31
Skurup Slimmingeby 2021‑11‑30
Skurup Vemmenhög 2020‑11‑30
Skövde Häggum 2022‑03‑31
Skövde Igelstorp 2022‑03‑31
Skövde Kampavall 2020‑05‑31
Skövde Kungsryd 2021‑05‑31
Skövde Lerdala 2021‑05‑31
Skövde Locketorp 2020‑05‑31
Skövde Ulvåker 2020‑11‑30
Skövde Varola 2021‑11‑30
Smedjebacken Kvarnsnäs 2020‑11‑30
Smedjebacken Snöån 2022‑03‑31
Smedjebacken Stimmerbo 2021‑09‑30
Smedjebacken Vad 2021‑09‑30
Smedjebacken Åsmansbo 2020‑09‑30
Sollefteå Björkåbruk 2021‑05‑31
Sollefteå Edsbordet 2021‑05‑31
Sollefteå Gideåberg 2020‑11‑30
Sollefteå Gårelehöjden/tara 2020‑11‑30
Sollefteå Helgum 2020‑11‑30
Sollefteå Holmstrandmon 2020‑05‑31
Sollefteå Imforsmo 2022‑05‑31
Sollefteå Multrå 2022‑05‑31
Sollefteå Para 2021‑03‑31
Sollefteå Resele 2022‑03‑31
Sollefteå Undrom 2022‑05‑31
Sollefteå Åsmon 2021‑09‑30
Sollefteå Österås 2021‑05‑31
Sollentuna Törnskogen 2021‑09‑30
Sorsele Ammarnäs 2022‑05‑31
Sotenäs Örn 2020‑05‑31
Stenungsund Hällesdalen 2021‑03‑31
Stenungsund Spekeröd 2022‑03‑31
Stenungsund Stora Askerö 2022‑03‑31
Stenungsund Svenshögen 2021‑11‑30
Stenungsund Ucklum 2021‑11‑30
Storfors Alkvettern 2021‑05‑31
Storfors Bjurtjärn 2021‑05‑31
Storfors Kväggestorp 2020‑05‑31
Storfors Lundsberg 2021‑09‑30
Storfors Sandsjötorp 2020‑05‑31
Storuman Hemavan 2022‑03‑31
Strängnäs Fogdö 2021‑03‑31
Strängnäs Helgarö 2021‑09‑30
Strängnäs Herresta 2021‑09‑30
Strängnäs Mälaraspö 2021‑09‑30
Strängnäs Toresund 2020‑09‑30
Strängnäs Tosterö 2021‑09‑30
Strängnäs Vansö 2021‑09‑30
Strängnäs Ytterselö 2021‑09‑30
Strängnäs Överselö 2021‑09‑30
Strömstad Båleröd 2020‑05‑31
Strömstad Holmestrand 2020‑11‑30
Strömstad Krokstrand 2021‑03‑31
Strömstad Mosberg 2020‑05‑31
Strömstad Näsinge 2021‑03‑31
Strömstad Skee 2022‑05‑31
Strömstad Solhem 2020‑05‑31
Strömstad Tjärnö 2021‑03‑31
Strömstad Överby 2021‑05‑31
Strömsund Fyrås 2021‑03‑31
Strömsund Gåxsjö 2021‑05‑31
Strömsund Sikås 2021‑03‑31
Sundsvall Bergafjärden 2020‑09‑30
Sundsvall Björköfjärd 2021‑03‑31
Sundsvall Hovid 2020‑05‑31
Sundsvall Järkvissle 2021‑09‑30
Sundsvall Klingsta 2021‑09‑30
Sundsvall Lidensboda 2020‑05‑31
Sundsvall Lindsjö 2021‑03‑31
Sundsvall Sillre 2021‑09‑30
Sundsvall Skatan 2020‑05‑31
Sundsvall Skedvik 2020‑05‑31
Sundsvall Skärsätt 2021‑09‑30
Sundsvall Stolpås 2021‑03‑31
Sundsvall Strömåsbyn 2021‑09‑30
Sundsvall Tunabergom 2021‑09‑30
Sundsvall Viskan 2021‑03‑31
Sundsvall Västergård 2020‑05‑31
Sundsvall Västra Granloholm 2020‑09‑30
Svalöv Axelvold 2022‑05‑31
Svalöv Kingelstad 2021‑11‑30
Svenljunga Hid 2022‑03‑31
Svenljunga Hillared 2021‑05‑31
Svenljunga Holsljunga 2021‑05‑31
Svenljunga Håcksvik 2021‑05‑31
Säffle Värmlands Nysäter 2021‑05‑31
Säter Arkhyttan 2022‑05‑31
Säter Dala‑Fäggeby 2020‑09‑30
Säter Pingbo 2021‑09‑30
Sävsjö Hjälmseryd 2021‑03‑31
Söderhamn Askesta 2021‑09‑30
Söderhamn Djupvik 2021‑03‑31
Söderhamn Holmsveden 2021‑03‑31
Söderhamn Humlegårdsstrand 2021‑09‑30
Söderhamn Hälsingmo 2021‑03‑31
Söderhamn Norrala 2021‑09‑30
Söderhamn Skenstad 2020‑11‑30
Söderhamn Stråtjära 2021‑05‑31
Söderhamn Trönö 2020‑11‑30
Söderköping Bolltorp 2021‑09‑30
Söderköping Börrum 2021‑09‑30
Söderköping Mogata 2021‑09‑30
Söderköping Olerum 2021‑09‑30
Söderköping Ramsdal 2020‑09‑30
Söderköping Sanden 2021‑09‑30
Söderköping Skåresta 2022‑05‑31
Söderköping Stegeborg 2020‑05‑31
Söderköping Västra Husby 2021‑03‑31
Söderköping Östra Ryd 2022‑05‑31
Södertälje Edestagård 2020‑05‑31
Södertälje Hanstavik 2020‑11‑30
Södertälje Mörkö 2021‑09‑30
Södertälje Sjunda 2020‑05‑31
Södertälje Sundsvik 2021‑09‑30
Södertälje Tysslinge 2021‑09‑30
Sölvesborg Istaby 2020‑05‑31
Sölvesborg Siretorp 2020‑11‑30
Tanum Bullaren 2021‑05‑31
Tanum Havstenssund 2021‑11‑30
Tanum Kragenäs 2020‑05‑31
Tanum Kville 2020‑05‑31
Tanum Kämpersvik 2020‑11‑30
Tanum Lur 2020‑05‑31
Tanum Rabbalshede 2021‑11‑30
Tanum Sannäs 2020‑05‑31
Tanum Trättestad 2020‑05‑31
Tanum Vassbylund 2020‑11‑30
Tanum Övertun 2021‑05‑31
Tibro Hönsa 2021‑11‑30
Tibro Kårtorpsby 2020‑05‑31
Tibro Spethult 2020‑05‑31
Tibro Stora Kråkhult 2021‑11‑30
Tidaholm Folkabo 2021‑11‑30
Tidaholm Härja 2020‑11‑30
Tidaholm Madängsholm 2021‑11‑30
Tierp Bäcklösen 2020‑09‑30
Tierp Enbo 2021‑03‑31
Tierp Grissla 2022‑05‑31
Tierp Gåvastbo 2020‑09‑30
Tierp Klungsten 2020‑11‑30
Tierp Konradslund 2020‑05‑31
Tierp Odensfors 2020‑05‑31
Tierp Persbo 2020‑05‑31
Tierp Romstarbo 2020‑05‑31
Tierp Sätralund 2020‑05‑31
Tierp Upplands Fagerviken 2020‑05‑31
Tierp Vendel 2021‑03‑31
Timrå Böleäng 2021‑09‑30
Timrå Hässjö 2020‑11‑30
Timrå Laggarberg 2022‑05‑31
Timrå Ljustorp 2020‑11‑30
Timrå Svarvarböle 2021‑03‑31
Timrå Tynderö 2020‑11‑30
Tingsryd Djuramåla 2020‑11‑30
Tingsryd Hallaslätt 2020‑05‑31
Tingsryd Konga 2022‑03‑31
Tingsryd Kvarnamåla 2020‑05‑31
Tingsryd Linneryd 2022‑03‑31
Tingsryd Trällebo 2020‑05‑31
Tingsryd Älmeboda 2021‑11‑30
Tjörn Apelgården 2021‑03‑31
Tjörn Hakenäset 2021‑05‑31
Tjörn Klövedal 2022‑03‑31
Tjörn Kyrkesund 2021‑11‑30
Tomelilla Andrarum 2021‑03‑31
Torsby Ambjörby 2022‑05‑31
Torsby Amnerud 2020‑09‑30
Torsby Lekvattnet 2021‑09‑30
Torsby Likenäs 2022‑05‑31
Torsby Ransby 2020‑11‑30
Torsby Röjdåfors 2020‑05‑31
Torsby Sörmark 2020‑05‑31
Torsby Velen 2020‑05‑31
Torsby Vitsand 2022‑05‑31
Torsby Värmlands Rännberg 2020‑05‑31
Torsby Östmark 2021‑09‑30
Tranemo Ambjörnarp 2022‑03‑31
Tranemo Ljungsarp 2020‑11‑30
Tranemo Nittorp 2020‑05‑31
Tranemo Sjötofta 2020‑05‑31
Tranemo Uddebo 2021‑05‑31
Tranemo Ölsremma 2021‑03‑31
Tranås Adelöv 2020‑05‑31
Tranås Sännevadet 2022‑05‑31
Trelleborg Asbjer 2020‑05‑31
Trelleborg Gärdslöv 2022‑03‑31
Trelleborg Norra Grönby 2022‑05‑31
Trelleborg Skegrie 2021‑05‑31
Trelleborg Södra Åby 2022‑03‑31
Trollhättan Börsle 2020‑05‑31
Trollhättan Gärdhem 2021‑03‑31
Trollhättan Norra Björke 2020‑11‑30
Trollhättan Slätterna 2020‑05‑31
Trollhättan Upphärad 2021‑05‑31
Trollhättan Åsaka 2021‑05‑31
Trosa Folkvik 2022‑05‑31
Trosa Lagnöviken 2021‑05‑31
Tyresö Saltsjö‑Brevik 2021‑03‑31
Töreboda Bällefors 2021‑11‑30
Töreboda Fredsberg 2021‑03‑31
Töreboda Fägre 2022‑03‑31
Töreboda Halna 2021‑11‑30
Töreboda Slätte 2021‑03‑31
Uddevalla Bokenäs 2020‑05‑31
Uddevalla Grinneröd 2021‑11‑30
Uddevalla Grohed 2021‑05‑31
Uddevalla Holma 2020‑05‑31
Uddevalla Köperöd 2021‑03‑31
Uddevalla Lane Ryr 2021‑05‑31
Uddevalla Resteröd 2021‑05‑31
Uddevalla Skredsvik 2021‑05‑31
Uddevalla Vassbovik 2020‑05‑31
Uddevalla Ängebacken 2021‑05‑31
Ulricehamn Grönahög 2022‑03‑31
Ulricehamn Hössnatorp 2022‑05‑31
Ulricehamn Knätte 2020‑09‑30
Ulricehamn Liared 2021‑05‑31
Ulricehamn Murum 2020‑11‑30
Ulricehamn Strängsered 2022‑05‑31
Ulricehamn Södra Vånga 2020‑11‑30
Ulricehamn Torsbo 2022‑05‑31
Ulricehamn Trädet 2022‑05‑31
Ulricehamn Tvärred 2022‑03‑31
Ulricehamn Varnumskulle 2021‑11‑30
Ulricehamn Åsunden 2022‑05‑31
Ulricehamn Älmestad 2021‑11‑30
Umeå Bösta 2021‑03‑31
Umeå Degernäsby 2022‑05‑31
Umeå Hössjöäng 2021‑05‑31
Umeå Innertavle 2020‑11‑30
Umeå Norrbystrand 2020‑09‑30
Umeå Norrmjöle 2021‑09‑30
Umeå Rödåsel 2021‑05‑31
Umeå Sörmjöle 2022‑03‑31
Umeå Ytterboda 2020‑11‑30
Upplands‑Bro Säbyholm 2021‑09‑30
Upplands‑Bro Tranbygge 2021‑09‑30
Uppsala Balingsta 2021‑09‑30
Uppsala Börje 2022‑03‑31
Uppsala Edinge 2021‑05‑31
Uppsala Faringe 2021‑09‑30
Uppsala Forsby 2022‑05‑31
Uppsala Frötuna 2021‑05‑31
Uppsala Jumkil 2021‑09‑30
Uppsala Karinbol 2021‑09‑30
Uppsala Knivsta Ar‑Område 2021‑03‑31
Uppsala Rasbo 2021‑05‑31
Uppsala Rasbokil 2021‑03‑31
Uppsala Solvalla 2021‑05‑31
Uppsala Stenlunda 2021‑05‑31
Uppsala Svia 2021‑03‑31
Uppsala Såtter 2020‑05‑31
Uppsala Söderby 2021‑03‑31
Uppsala Tensta 2021‑09‑30
Uppsala Upplands‑Dalby 2022‑03‑31
Uppsala Upplands‑Tuna 2021‑03‑31
Uppsala Uppsala‑Näs 2021‑09‑30
Uppsala Vassunda 2021‑09‑30
Uppsala Viksta 2021‑09‑30
Uppsala Vikstahed 2020‑05‑31
Uppsala Västeråker 2021‑09‑30
Uppsala Åkerby 2021‑09‑30
Uppsala Åkerlänna 2022‑03‑31
Uppsala Örsand 2021‑09‑30
Uppsala Östfora 2020‑09‑30
Vadstena Aska 2020‑11‑30
Vadstena Herrestad 2020‑09‑30
Vadstena Väversunda 2020‑11‑30
Vadstena Örberga 2020‑11‑30
Vaggeryd Byarums 2021‑11‑30
Vaggeryd Ekeryd 2022‑05‑31
Vaggeryd Hagshult 2021‑11‑30
Vaggeryd Klevshult 2020‑11‑30
Vaggeryd Lilla Högås 2022‑05‑31
Vaggeryd Smålands Åbo 2021‑03‑31
Vaggeryd Svenarum 2021‑11‑30
Vaggeryd Tofteryd 2021‑11‑30
Vaggeryd Åkers Kyrkby 2021‑11‑30
Valdemarsvik Hornsberg 2022‑03‑31
Valdemarsvik Skeppsgården 2022‑03‑31
Valdemarsvik Stora Ålö 2022‑03‑31
Valdemarsvik Strandudden 2021‑09‑30
Valdemarsvik Sverkersholm 2021‑09‑30
Valdemarsvik Tryserum 2020‑09‑30
Valdemarsvik Västertryserum 2020‑05‑31
Vallentuna Fastarby 2020‑05‑31
Vallentuna Lindholmen 2021‑05‑31
Vallentuna Ormgården 2020‑05‑31
Vallentuna Västra Vallentuna 2021‑09‑30
Vara Edsvära 2022‑05‑31
Vara Helås 2021‑03‑31
Vara Larv 2022‑03‑31
Vara Lidaborg 2020‑05‑31
Vara Naum 2022‑03‑31
Varberg Ansered 2021‑05‑31
Varberg Derome 2021‑03‑31
Varberg Grimeton 2021‑11‑30
Varberg Himle 2021‑11‑30
Varberg Klastorpsby 2020‑05‑31
Varberg Källsjö 2021‑03‑31
Varberg Skällinge 2021‑11‑30
Varberg Åskloster 2022‑05‑31
Vaxholm Bogesund 2020‑05‑31
Vaxholm Tynningö 2020‑11‑30
Vellinge Arrie 2021‑11‑30
Vetlanda Alseda 2021‑03‑31
Vetlanda Björköby 2021‑11‑30
Vetlanda Hultanäs 2022‑05‑31
Vetlanda Nävelsjö 2020‑09‑30
Vetlanda Ramkvilla 2022‑03‑31
Vetlanda Serarp 2020‑11‑30
Vetlanda Smålands Farstorp 2021‑03‑31
Vetlanda Årset 2021‑11‑30
Vilhelmina Dikanäs 2020‑05‑31
Vilhelmina Fatmomacke 2020‑11‑30
Vilhelmina Klimpfjäll 2022‑05‑31
Vimmerby Gullringen 2021‑09‑30
Vimmerby Krönbaden 2021‑09‑30
Vimmerby Lindstorp 2021‑09‑30
Vimmerby Locknevi 2021‑05‑31
Vimmerby Nyserum 2021‑05‑31
Vimmerby Rumskulla 2021‑11‑30
Vindeln Granö 2022‑03‑31
Vindeln Hällnäs 2022‑03‑31
Vindeln Ramselefors 2020‑05‑31
Vindeln Tvärålund 2022‑03‑31
Vindeln Åmsele 2022‑03‑31
Vingåker Gropptorp 2021‑05‑31
Vingåker Läppe 2021‑05‑31
Vingåker Mosstorpsby 2020‑05‑31
Vingåker Vännevad 2021‑09‑30
Vingåker Österåker 2020‑11‑30
Vårgårda Asklanda 2022‑03‑31
Vårgårda Horla 2022‑03‑31
Vårgårda Lagmansholm 2021‑03‑31
Vårgårda Ljurhalla 2020‑05‑31
Vårgårda Nårunga 2020‑05‑31
Vänersborg Bräckan 2020‑11‑30
Vänersborg Ryr 2021‑05‑31
Vänersborg Rössebo 2021‑05‑31
Vänersborg Sivikan 2021‑03‑31
Vänersborg Vänersnäs 2022‑05‑31
Vänersborg Västra Tunhem 2021‑03‑31
Vänersborg Åsteboberg 2020‑11‑30
Värmdö Fågelbro 2020‑05‑31
Värmdö Grisslinge 2022‑05‑31
Värmdö Gällnöby 2020‑05‑31
Värmdö Klacknäset 2021‑05‑31
Värmdö Möja 2022‑03‑31
Värmdö Mörtviken 2021‑09‑30
Värmdö Nämdö 2021‑03‑31
Värmdö Pilhamn 2021‑05‑31
Värmdö Skägga 2021‑09‑30
Värmdö Skälvik 2021‑03‑31
Värmdö Strömma 2021‑05‑31
Värmdö Värmdö‑Kalvsvik 2021‑09‑30
Värmdö Älvsala 2021‑03‑31
Värnamo Fryele 2020‑05‑31
Värnamo Hjälshammar 2020‑11‑30
Värnamo Horda 2021‑11‑30
Värnamo Hånger 2021‑11‑30
Värnamo Hörle 2022‑05‑31
Värnamo Kärda 2022‑03‑31
Värnamo Maramö 2020‑05‑31
Värnamo Tånnö 2021‑11‑30
Västervik Almvik 2022‑05‑31
Västervik Björnsholm 2022‑03‑31
Västervik Blackstad 2022‑05‑31
Västervik Flatvarp 2021‑09‑30
Västervik Hallingeberg 2021‑09‑30
Västervik Hjorted 2021‑09‑30
Västervik Hornsudde 2021‑03‑31
Västervik Odensviholm 2022‑03‑31
Västervik Solstadström 2022‑05‑31
Västervik Uknadalen 2022‑03‑31
Västervik Vråka 2021‑09‑30
Västerås Badelunda 2020‑11‑30
Västerås Björnön 2020‑05‑31
Västerås Gäddeholm 2020‑05‑31
Västerås Hallstaby 2020‑05‑31
Västerås Kärrbo 2020‑05‑31
Västerås Romfartuna 2021‑03‑31
Västerås Ryttern 2021‑05‑31
Västerås Sevalla 2021‑05‑31
Västerås Skerike 2020‑05‑31
Västerås Tortuna 2021‑09‑30
Växjö Dänningelanda 2021‑11‑30
Växjö Furuby 2021‑11‑30
Växjö Gemla 2022‑05‑31
Växjö Jät 2020‑05‑31
Växjö Kalvsvik 2020‑05‑31
Växjö Risingeby 2022‑05‑31
Växjö Tegnaby 2022‑03‑31
Växjö Tävelsås 2021‑05‑31
Växjö Uråsa 2020‑05‑31
Växjö Vederslöv 2022‑05‑31
Växjö Värends Nöbbele 2022‑03‑31
Ydre Lägern 2021‑03‑31
Ydre Ramfall 2021‑11‑30
Ystad Baldringe 2021‑05‑31
Ystad Löderups Strandbad 2021‑11‑30
Åmål Dals Mo 2020‑05‑31
Åmål Stora Berga 2020‑11‑30
Åmål Ånimskog 2021‑03‑31
Ånge Byberget 2020‑09‑30
Ånge Erikslund 2022‑05‑31
Ånge Nordanede 2020‑05‑31
Ånge Parteboda 2020‑11‑30
Ånge Torpshammar 2021‑05‑31
Ånge Östavall 2020‑11‑30
Åre Arvesund 2020‑11‑30
Åre Gärdsta 2021‑03‑31
Åre Hallbränna 2022‑05‑31
Åre Handöl 2022‑05‑31
Åre Järpbyn 2021‑09‑30
Åre Kall 2022‑05‑31
Åre Kvitsle 2020‑09‑30
Åre Låsböle 2020‑05‑31
Åre Månsåsen 2022‑05‑31
Åre Mårdsund 2020‑05‑31
Åre Undersåkers Ottsjö 2021‑05‑31
Åre Ånn 2021‑09‑30
Årjäng Fölsbyn 2022‑05‑31
Årjäng Holmedal 2021‑05‑31
Årjäng Högelian 2020‑05‑31
Årjäng Lennartsfors 2020‑11‑30
Årjäng Månserud 2022‑05‑31
Årjäng Sillerud 2022‑03‑31
Årjäng Åsebyfors 2020‑05‑31
Åsele Fredrika 2022‑03‑31
Åtvidaberg Björsäter 2021‑09‑30
Åtvidaberg Hannäs 2021‑05‑31
Älmhult Barkhult 2020‑05‑31
Älmhult Billarp 2020‑05‑31
Älmhult Eneryda 2021‑11‑30
Älmhult Göteryd 2021‑05‑31
Älmhult Häradsbäck 2021‑05‑31
Älmhult Länshult 2020‑11‑30
Älmhult Pjätteryd 2021‑11‑30
Älmhult Ållonebro 2020‑11‑30
Älvdalen Blyberg 2020‑05‑31
Älvdalen Dala‑Brunnsberg 2022‑03‑31
Älvdalen Foskros 2020‑11‑30
Älvdalen Gåsvarv 2021‑09‑30
Älvdalen Kringelfjorden 2020‑05‑31
Älvdalen Lillfjäten 2020‑05‑31
Älvdalen Älvdalsåsen 2021‑05‑31
Älvkarleby Gårdskär 2020‑05‑31
Älvkarleby Marma 2022‑03‑31
Älvkarleby Sågarbo 2020‑05‑31
Älvkarleby Upplands Överboda 2020‑05‑31
Älvsbyn Bredsel 2021‑03‑31
Älvsbyn Korsträsk 2021‑03‑31
Älvsbyn Nystrand 2020‑11‑30
Älvsbyn Pålsträsk 2020‑05‑31
Älvsbyn Tvärån 2022‑05‑31
Älvsbyn Tväråselet 2020‑09‑30
Älvsbyn Vistträsk 2021‑05‑31
Älvsbyn Åkersel 2021‑05‑31
Ängelholm Höja 2021‑11‑30
Ängelholm Lönnhässle 2021‑11‑30
Ängelholm Spannarp 2020‑11‑30
Ängelholm Starby 2020‑09‑30
Ängelholm Storegård 2021‑11‑30
Ängelholm Varalöv 2021‑11‑30
Ängelholm Åsbo‑Össjö 2021‑11‑30
Öckerö Apelvik 2022‑03‑31
Öckerö Knippla 2021‑11‑30
Ödeshög Stora Åby 2020‑11‑30
Ödeshög Svanshals 2021‑09‑30
Örebro Avdala 2022‑03‑31
Örebro Breven 2021‑09‑30
Örebro Ekeberg 2022‑05‑31
Örebro Frösvidal 2021‑09‑30
Örebro Gunnarsökna 2022‑03‑31
Örebro Göksholm 2020‑05‑31
Örebro Hidingsta 2020‑05‑31
Örebro Ingvaldstorp 2020‑09‑30
Örebro Klysna 2020‑05‑31
Örebro Lockenkil 2021‑09‑30
Örebro Lockhyttan 2022‑05‑31
Örebro Lännäs 2021‑09‑30
Örebro Närkes Kil 2021‑09‑30
Örebro Närkes Täby 2020‑09‑30
Örebro Ringkarleby 2020‑09‑30
Örebro Silverforsen 2022‑03‑31
Örebro Stortorp 2020‑05‑31
Örebro Ulvgryt 2022‑05‑31
Örebro Vallbytorp 2020‑09‑30
Örebro Ödeby 2020‑05‑31
Örebro Östermällsa 2020‑05‑31
Örkelljunga Drakabygget 2021‑03‑31
Örkelljunga Skånes Värsjö 2021‑11‑30
Örnsköldsvik Arnäs‑Täfteå 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Banafjäl 2021‑03‑31
Örnsköldsvik Bergom 2021‑03‑31
Örnsköldsvik Billa 2020‑09‑30
Örnsköldsvik Billsjö 2021‑03‑31
Örnsköldsvik Björna 2021‑05‑31
Örnsköldsvik Djupsjö 2020‑09‑30
Örnsköldsvik Djuptjärn 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Drömme 2022‑03‑31
Örnsköldsvik Edensnoret 2022‑03‑31
Örnsköldsvik Flärke 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Gerdal 2022‑03‑31
Örnsköldsvik Gidböle 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Gideå 2021‑05‑31
Örnsköldsvik Godmersta 2021‑03‑31
Örnsköldsvik Gottne 2021‑09‑30
Örnsköldsvik Grundsunda‑Flärke 2020‑09‑30
Örnsköldsvik Guliksberg 2022‑05‑31
Örnsköldsvik Gullvik‑Nötbolandet 2020‑09‑30
Örnsköldsvik Hemling 2021‑03‑31
Örnsköldsvik Hornönsby 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Landsjö 2021‑09‑30
Örnsköldsvik Långviksmon 2021‑05‑31
Örnsköldsvik Moliden 2021‑09‑30
Örnsköldsvik Myckelgensjö 2021‑09‑30
Örnsköldsvik Myre 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Norrflärke 2022‑03‑31
Örnsköldsvik Nävertjäl 2022‑03‑31
Örnsköldsvik Nötbolandet 2021‑03‑31
Örnsköldsvik Sidensjö 2022‑05‑31
Örnsköldsvik Sörflärke 2020‑09‑30
Örnsköldsvik Sörvåge 2021‑09‑30
Örnsköldsvik Tävra 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Ultrå 2020‑05‑31
Örnsköldsvik Västerhus 2021‑09‑30
Örnsköldsvik Överhörnäs 2022‑03‑31
Östersund Häggenås 2022‑05‑31
Östersund Lillmarieby 2020‑11‑30
Östersund Orrviken 2021‑05‑31
Östersund Torvallabäcken 2021‑09‑30
Österåker Bammarboda 2020‑05‑31
Österåker Björnhuvud 2021‑09‑30
Österåker Mjölkö 2020‑05‑31
Österåker Norra Ljusterö 2021‑05‑31
Österåker Rydbo 2021‑03‑31
Österåker Södra Ljusterö 2022‑05‑03
Österåker Tranvik 2020‑09‑30
Österåker Västra Lagnö 2020‑05‑31
Österåker Åsätra 2021‑03‑31
Östhammar Bjuröskaten 2021‑09‑30
Östhammar Forsmark 2020‑05‑31
Östhammar Långalma 2021‑05‑31
Östhammar Nolsterby 2021‑03‑31
Östhammar Norrboda 2020‑11‑30
Östhammar Snesslingeberg 2021‑09‑30
Östhammar Sund 2021‑09‑30
Östra Göinge Boalt 2021‑11‑30
Östra Göinge Hjärsås 2021‑11‑30
Överkalix Gyljen 2020‑09‑30
Överkalix Lansjärv 2021‑05‑31
Överkalix Svartbyn 2021‑03‑31
Övertorneå Hedenäset 2021‑09‑30
Övertorneå Juoksengi 2021‑03‑31
Övertorneå Kuivakangas 2020‑11‑30
Övertorneå Pello 2021‑05‑31
Övertorneå Svanstein 2021‑03‑31